شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

سداب

نام انگلیسی:

Rue

نام علمی:

Ruta graveolens.

خانواده:

Rutaceae

مقدمه

از 1500سال پیش، مردم برخی از کشورها خواص دارویی سداب را می شناخته و از آن برای درمان بیماری ها استفاده می کرده اند. پیکر رویش و برگ های این گیاه خاصیت دارویی دارند. سداب در اکثر فارماکوپه ها به عنوان یک گیاه دارویی معرفی شده است. امروزه از مواد موثره این گیاه برای کاهش فشار خون و تقویت مویرگ ها و نیز کاهش قابلیت نفوذ مویرگ ها استفاده می شود. سداب برای مداوای بیماری های صفراوی هم به کار می رود. از مواد موثره این گیاه، داروهایی در صنایع نوین داروسازی ساخته شده و به بازار عرضه می گردد. مهمترین آنها عبارتند از: (روتوزید)، (روتاسکوربین) و (روتوفیلین).

چنانچه (روتین) حاصل از سداب با مقادیر مناسبی ویتامین ک ترکیب شود، خاصیت قوی خونریزی خواهد داشت.

بسیاری از کشورهای اروپایی این گیاه را در مقیاس وسیع کشت می کنند، از جمله: ایتالیا، آمریکا، اتریش، هلند، آلمان، شبه جزیره بالکان و لهستان.

مشخصات گیاه

سداب در نواحی جنوبی مدیترانه گسترش زیادی دارد. این منطقه منشا اصلی سداب محسوب می شود. این گیاه در جنوب و شمال اروپا و شمال آفریقا نیز رویش دارد.

سداب گیاهی است چند ساله که در خاک های شنی حاوی مقادیر مناسب کربنات کلسیم کشت می شود. ریشه آن قوی، به رنگ قهوه ای روشن و دارای انشعاب های متعددی است که به طرف اعماق زمین رشد می کند. ارتفاع این گیاه با توجه به شرایط محل رویش متفاوت بوده و بین 50 تا 100 سانتی متر است. پای ساقه ها چوبی است (در گیاهان چند ساله کاملا مشخص است). شاخه های جوان انبوه و متراکم و رنگ آنها، تقریبا شبیه به رنگ برگ ها (سبز تیره) می باشد.برگ های این گیاه دارای بریدگی های نسبتا عمیق و کم و بی بیضی کل است و نسبت به یکدیگر به صورت متناوب قرار می گیرند. گل ها نامنظم و به رنگ زرد و با کلاله ساده هستند. میوه چند برچه چند کپسولی و دارای 3 تا 5 شاخه می باشد و در سطح کپسول برجستگی های دایره ای شکل دیده می شود. بذرها لوبیایی شکل و رنگ آنها قهوه ای تیره یا سیاه است. وزن هزار دانه 19/2 تا 5/2 گرم است. سداب از گروه گیاهانی است که مواد موثره در تمام پیکر آن ساخته و ذخیره می گردد. گیاه حاوی 1 تا 2 درصد فلاونویید (روتین) است. برگ ها همچنین دارای 1/0 تا 9/0 درصد (کومارین) و (فورانوکومارین) می باشند (که جزو ترکیبات فنلیک هستند، مثل پزورالن و برگاپتن). گیاه بوی تند و تقریبا نامطبوعی دارد که ناشی از وجود اسانس است. اسانس پس از ترشح در مجاری مخصوص انباشته می شود. مقدار اسانس بین 3/0 تا 7/0 درصد است. خصوصیات فیزیکی اسانس بر حسب شرایط محل رویش متفاوت است. مهم ترین ترکیبات اسانس «متیل هپتیل کتون» (20 تا 70 درصد)، «متیل ان اکتیل کتون» و «متیل نونیل کتون» می باشند. پیکر این گیاه همچنین حاوی 2/0 درصد «کینولین»، «فورانوکینولین» و «اکریدون» می باشد که از آلکالوییدهای سمی و مرگ آور شمرده می شوند.

بذرهای سداب 2 تا 3 سال قوه رویشی مناسبی دارند. رویش آنها در درجه حرارت 12 تا 15 درجه سانتی گراد به خوبی انجام می گیرد. پس از 17 تا 26 روز همه بذرها سبز می شوند. رشد گیاه در سال اول رویش بسیار کند و آهسته است و گیاه به گل نمی نشیند. در حالی که در سال های  بعد رشد سریع و مناسبی خواهد داشت. در سال دوم در بهار (اوایل فروردین) رویش گیاه آغاز می شود و اولین گل ها در اواخر اردیبهشت و همه گل ها اواخر خرداد پدیدار می شوند. میوه ها از اوایل مرداد به تدریج می رسند.

نیازهای اکولوژیکی

سداب در طول رویش، به هوای گرم و تابش آفتاب نیاز دارد. هوای سرد، آب فراوان و سایه از سرعت رشد آن می کاهند. درجه حرارت مناسب برای رویش بذر، 12 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد. دمای زیاد و نور کافی برای کشت سداب مناسب است و تاثیر مثبت در میزان موتد موثره آن دارد. از این رو بهتر است این گیاه در دامنه های جنوبی تپه ها کشت شود. عناصر و مواد غذایی مناسب و وجود ترکیبات کلسیم در خاک و همچنین آبیاری منظم، نقش عمده ای در عملکرد (اعم از پیکر رویشی و مواد موثره) دارد.

«پی اچ» خاک برای سداب، بین 5/5 تا 2/8 مناسب می باشد.

تناوب کشت

سداب 5 تا 6 سال عمر دارد. از این رو باید مکانی را برای کاشت آن اتنخاب کرد که بتواند نیازهای خود را برای مدت مذکور رفع کند. تناوب کاشت صحیح برای این گیاه اهمیت خاصی دارد. محل رویش سداب باید عاری از علف هرز باشد.غلات و گیاهان وجینی برای تناوب کاشت با سداب مناسب می باشند. از آنجا که ریشه سداب گسترش زیادی دارد، تاثیر نامطلوبی در رشد و نمو گیاهانی نظیر غلات و گیاهان وجینی که ریشه کم عمقی دارند، بر جای نمی گذارد.

عناصر و مواد غذایی مورد نیاز

سداب در طول رویش به منظور بهبود در رشد و افزایش مواد موثره به عناصر و مواد غذایی مناسب نیاز دارد. در فصل پاییز، افزودن 15 تا 20 تن در هکتار کودهای حیوانی کاملا پوسیده به زمین هایی که این گیاه در آنها کاشت می شود، نقش عمده ای در افزایش عملکرد دارد. مقدار کود شیمیایی لازم برای سداب، 50 تا 60 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر و 40 تا 50 کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس می باشد. کودها را پس از تسطیح زمین بر سطح خاک پاشیده و با دیسک تا عمق 15 تا 20 سانتی متر خاک مخلوط می کنند.

هر سال  مواد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را به خاک می افزایند تا عملکرد افزایش یابد. از این رو از سال دوم در فصل پاییز 30 تا 40 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر و 20 تا 35 کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس و اوایل بهار قبل از این که شاخه های جدید ظاهر شوند، 40 تا 50 کیلوگرم در هکتار ازت به خاک اضافه می شود.

هر سال پس از اولین برداشت با توجه به شرایط خاک و مواد و عناصر غذایی آن مقداری کود ازت به زمین داده می شود.

آماده سازی خاک

چون سداب گیاهی است چند ساله، قبل از کاشت باید زمین را کاملا آماده نمود. موفقیت در کاشت این گیاه به آماده ساختن زمین بستگی دارد. در اولین فرصت پس از برداشت محصول قبل و تا اوایل پاییز پس از افزودن کودهای حیوانی کاملا پوسیده زمین را شخم متوسطی می زنند. سپس زمین را کودپاشی نموده، پس از خرد کردن کلوخه ها زمین را با دیسک تسطیح می کنند. برای کشت سداب، بستر خاک را اواخر زمستان آماده می کنند. کنترل علف های هرز قبل از کاشت و نیز تهیه بستر عاری از علف هرز ضرورت دارد.

تاریخ و فواصل کاشت

زمان مناسب برای کشت مستقیم سداب اواخر زمستان است. فاصله ردیف ها از یکدیگر 40 سانتی متر مناسب می باشد. برای هر هکتار زمین، 4 تا 5 کیلوگرم بذر مورد نیاز است.

در کاشت غیرمستقیم اواخر فروردین تا اوایل خرداد بذر را در خزانه هوای آزاد در ردیف هایی با فاصله 25 تا 30 سانتی متر می کارند. عمق بذر سداب در هنگام کاشت باید 5/1 تا 2 سانتی متر باشد. بذر مورد نیاز برای هر هکتار زمین، 1 تا 2/1 کیلوگرم می باشد. اواخر تابستان یا اوایل پاییز، وقتی ارتفاع گیاهان به 25 تا 30 سانتی متر رسید، می توان نشاها را به زمین اصلی منتقل کرد. فاصله ردیف های کاشت در زمین اصلی بین 50 تا 60 سانتی متر و فاصله دو بوته روی ردیف کاشت 20 تا 30 سانتی متر مناسب می باشد. تراکم 50 تا 70 هزار بوته در هر هکتار مناسب است.

روش  کاشت

کاشت و تکثیر سداب به وسیله بذر صورت می گیرد و روش آن به شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد و معمولا به دو روش مستقیم و غیرمستقیم انجام می گیرد.

کشت مستقیم: کشت سداب در سطوح کم هموار به طور مستقیم صورت می گیرد. در این روش بذرها به صورت ردیفی و در فواصل مناسب کشت می شوند. بلافاصله پس از کاشت، آبیاری مناسب به منظور رویش یکسان بذرها ضروری است.

کشت غیرمستقیم: از این روش در مقیاس وسیع کشت استفاده می شود. بذرهای سداب را در زمان مناسب در خزانه هوای آزاد که بستر آن به همین منظور آماده شده (خاک سطحی نرم و حاوی مقادیر مناسبی ترکیبات هوموسی است)، کشت می نمایند. آبیاری منظم و وجین علف های هرز نقش عمده ای در رشد نشاها دارد. پس از آن که ارتفاع نشاها به 20 تا 25 سانتی متر رسید، آنها را به زمین اصلی که قبلا آبیاری شده و خاک مرطوبی نیز دارد، با رعایت فواصل کشت، منتقل می نمایند. پس از انتقال تمام نشاها به زمین اصلی، باید آنها را آبیاری نمود.

مراقبت و نگهداری

در سال اول رویش گیاه سداب کند می باشد، به همین دلیل علف های هرز می توانند بدون رقابت و به سرعت توسعه یابند، لذا کنترل علف های هرز قبل از کاشت و نیز تهیه بستر عاری از علف هرز ضرورت دارد. در طول رویش گیاه سداب، باید با علف های هرز گیاهان به طور منظم مبارزه نمود. از علف کش های انتخابی سداب می توان از هونگازین نام برد. از سال دوم، اوایل بهار قبل از رویش مجدد گیاهان می توان از این علف کش استفاده کرد. تحقیقات نشان می دهد که مبارزه شیمیایی با علف های هرز به تنهایی نتیجه مطلوبی ندارد و جمع آوری مکانیکی ( به وسیله کولتیواتور) نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. اگر بارندگی کم باشد و مقدار رطوبت خاک رو به نقصان رود، بلافاصله باید گیاهان را آبیاری کرد. تاخیر ممکن است باعث بروز صدمات جبران ناپذیری به محصول گردد.

سداب گیاهی مقاوم است و به عوامل بیماری زای قارچی، باکتریایی و یا ویروسی کمتر آلوده می شود. همچنین از آنجا که 2 یا 3 مرتبه در سال می توان محصول سداب را برداشت کرد، کاشت آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

برداشت محصول

این گیاه از سال اول رویش حاوی مواد موثره گیاهی دارویی است که مقدارش با شروع گلدهی به حداکثر می رسد. از این رو بهتر است، برداشت محصول در این گیاه در این مرحله انجام گیرد. پس از برداشت پیکر رویشی مجددا گیاه شاخه ها و برگ های جدید تولید می کند. اگر زمین و خاک و سایر شرایط اقلیمی مطلوب باشد، گیاهان دوباره گل می دهند، به طوری که قبل از فصل سرما، یعنی اوایل پاییز (مهر یا آبان) می توان دوباره محصول را برداشت کرد. معمولا از سال دوم به بعد می توان محصول را برای 2 یا 3 بار برداشت نمود.

گیاهان هنگام برداشت، باید از فاصله 12 تا 15 سانتی متری زمین چیده شوند. در سطوح کوچک محصول با داس برداشت می شود؛ در حالی که در مقیاس وسیع کشت باید از ماشین های مخصوص کشت استفاده کرد. اگر گیاهان در تابستان برداشت شوند، باید مدت کمی روی زمین بمانند تا از میزان رطوبت آنها کاسته شود. چنانچه این عمل در پاییز صورت بگیرد، نیازی به این کار نیست و آنها را بلافاصله به خشک کن منتقل کرد.

گفتنی است، عمل انتقال و شست شوی گیاهان باید با دستگاه انجام گیرد. اگر این اعمال با دست صورت می گیرد، کارگران باید از دستکش، روپوش و ماسک های مخصوص استفاده کنند. زیرا تماس گیاهان با دست، به خصوص در هوای آفتابی به علت وجود آلکالوییدهای سمی و خطرناک (که قبلا ذکر شد)، مسمومیت های شدید یا حساسیت های شدید پوستی ایجاد می کند. پس از اتمام کار، کارگران حتما باید حمام کرده و بدن خود را با آب و صابون بشویند.

مقدار محصول سداب (اندام های هوایی خشک) بین 5/3 تا 4 تن در هکتار است. نسبت محصول تازه به خشک، 5 به 1 می باشد.

  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب
  • سداب

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب