کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران

پنج انگشت، بنگرو، بنگله، درخت پاكدامني، درخت زنان، فلفل بیابانی

نام انگلیسی: chaste tree, Abraham’s balm, chaste lamb, tree of chastity

نام علمی: Vitex Pseudo-Negundo (Hausskn.) Hand.-Mzt

خانواده: Verbenaceae

مقدمه

علت نامگذاری آن به پنج انگشت، برگ­ های پنجه ­ای و پنج تایی آن می ­باشد. در یونان به آن چِست (Chaste ) به معنای طاهر و پاک گفته و در گذشته راهبان هنگام بهار در معابد خود از بذور این گیاه به دلیل تضعیف قوای جنسی و از بین بردن شهوت در مرد ها استفاده می کردند

گیاه شناسی

درختچه ‌اي به ارتفاع 2-1 متر، خاكستري رنگ، در بالا منشعب، با شاخه ‌هاي چهار گوشه‌ كند، با گل ‌آذين پانيكول بزرگ انتهايي. برگ ‌ها با دمبرگ بلند، پنجه‌اي، 5 يا به ‌ندرت 7 برگچه ‌اي؛ برگچه ‌ها سرنيزه ‌اي، به ‌طول 6-9(-12) سانتي متر، به عرض 1-2(-5/2) سانتيمتر، باريك شده طويل، نوك تيز، تقريبا كامل (بدون دندانه)، روي سطح فوقاني سبز شونده، سطح تحتاني خاكستري-نمدي، دمبرگچه‌ دار. گرزن تنك، كوتاه، در چرخ ‌هاي بسيار تنك و سنبله‌ اي طويل قرار گرفته. كاسه گل به طول 2 ميلي متر، با دندانه ‌هاي سه گوشه پهن، نوك كند، از طول لوله سه بار كوتاه تر. جام گل به طول 6-9 ميلي متر، بنفش، 3 برابر اندازه كاسه گل؛ با لوله‌اي به طول 4 ميليمتر، با دهانه بسته، با لب پائيني با كرك‌ هاي ريش مانند متراكم و سفيد. ميوه شفت كروي، به قطر حدود 2 ميليمتر، از كاسه گل كمي بلند تر. میوه های آن شبیه فلفل سیاه و دارای بوی خاصی هستند.

اکولوژی و پراکنش

این گیاه در کل نقاط ایران قابل کشت بوده، و به شرایط خشکی و کم آبی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. گیاه پنج انگشت در کلکسیون گیاه دارویی شرکت زرین گیاه واقع در شهر ارومیه موجود می باشد.

پراكنش جغرافيايي در ايران: همدان (الوند به طرف بروجرد)، لرستان (بيشه، خرم‌آباد، اطراف رودخانه دز، درود) چهار محال بختياري (لردگان، ارمند)، خوزستان (لپ ‌سفيد، گچساران، شمال شرق هفت ‌گل، بستر رودخانه خياباد شرق بهبهان) فارس (بين حاجي ‌آباد و سيوند، شاهپور نزديك كازرون)، هرمزگان (رودان به طرف كهنوج)، بلوچستان (بين خاش و ايرانشهر كوه‌ هاي كارواندار، ايرانشهر، نيك شهر، تنگه سرحه)، خراسان (ارتفاعات شرق سبزوار) سمنان (بين ميامي و عباس‌آباد)، يزد (مهريز، اشنيز).

پراكنش جهاني: جنوب غرب آسيا، تركيه و سوريه، افغانستان و پاكستان

ترکیبات شیمیایی و خواص درمانی

مطالعات و بررسی های علمی نشان میدهد فلاونوئیدها، آلکالوئیدها، دی ترپنوئیدها، ویتکسین، کاستیسین و پیش ماده هورمون ‌های استروئیدال درون ترکیبات شیمیایی گیاه پنج انگشت شناسایی شده اند. مطالعات بیشتر نشان می دهد این ترکیبات روی غده هیپوفیز تاثیر گذاشته و تغییرات سطوح هورمونی آن را می توان در ارتباط با این ترکیبات توضیح و توجیه کرد. تحقیقات علمی نشان داده است که عصاره بدست آمده از میوه های گیاه پنج انگشت می تواند گیرنده های افیونی موجود در بدن را بلوکه کند. این اتفاق توضیح دهنده این موضوع می باشد که چگونه عصاره گیاه پنج انگشت باعث کاهش ناسازگاری های سندروم پیش از قاعدگی می شود. مطالعات فیتوشیمیایی نشان از وجود انواع ترکیبات شیمیایی در اندام‌های مختلف این گیاه می باشد. از آن جمله می توان به گلیکوزید های ایروئیدی مانند اگنوسید (Agnoside)) ، اکوبین (Aucubin ) اشاره کرد. از ترکیبات فلاونوئیدی می­توان به کاستاسین (Castacin)، کامفرول (Kampferol)، کوئرستاگتین (Quercetagetin) و ویتکسین (Vitxin ) اشاره کرد. از ترکیبات پروژستینی (Progestin’s ) می توان به پروژسترون، هیدرواکسی پروژسترون (در گل‌ ها و برگ‌ ها)، تستسترون، اپی تستسترون (گل‌ ها) و آندرواستندیون (Androstenedione ) اشاره کرد. تنها ترکیب آلکالوئیدی شناسایی شده از این گیاه ویتیسین (Viticin ) می باشد. گیاه پنج انگشت دارای ترکیبات فرار و روغنی نیز می باشد که از آن ترکیبات می توان به لینز (Liens) ، لینالول، ترپینل استات، آلفا پینن و به تا پینن اشاره کرد. علاوه بر ترکیبات بالا گیاه پاکدامن دارای ترکیبات اسیدهای چرب ضروری نیز می باشد. از اسیدهای ضروری می توان به پالماتیک اسید، لینولئیک اسید و استائریک اسید اشاره کرد.

برگ این گیاه اثر کاهنده ای بر قوه جنسی داشته و در زمان ‌های نه چندان قدیم، در فصل بهار از برگ های این گیاه برای کاهش قوای جنسی استفاده می شده است. همچنین در زنان برای درمان خونریزی رحمی و نارسایی تخمک کاربرد دارد.

 میوه این گیاه قابض بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند. افرادی که دچار بواسیر یا شقاق باشند می توانند از اثرات درمانی آن سود برده و با نشستن در جوشانده این گیاه عارضه بواسیر را درمان کنند. همچنین اثرات درمانی زیادی برای رحم داشته و در تنظیم قاعدگی و بهبود ورم های رحمی موثر می باشد. همچنین عفونت موجود در بدن را از بین می برد. فواید آن به قدری زیاد است که از این گیاه در قرص های گیاهی مورد استفاده برای تنظیم قاعدگی و کاهش خونریزی استفاده می شود. ضماد میوه و برگ آن ادرار را افزایش داده و مقدار زیاد آن برای کلیه مضر است. این گیاه در درمان سر درد نیز مفید می باشد.

پنج انگشت برای درمان بیماری ‌های مختلفی استفاده می شود. درمان سردرد، آنفولانزا، اسهال، آبله فرنگی و بادشکن از خواص درمانی آن به شمار رفته و خواص ضد عفونی کنندگی و گند زدایی، افزایش ادرار و کاهنده شهوت از اثرات دیگر آن به شمار می آید. همچنین از این گیاه برای دفع حشرات به خاطر قدرت حشره کشی استفاده می گردد.

دو داروی آگنوگل و ویتاگنوس از جمله دارو های گیاهی هستند که از گیاه پنج انگشت ساخته شده اند و داروخانه های کشور به فروش می رسند.

تکثیر

این گیاه به وسیله قلمه به راحتی قابل تکثیر می باشد.

 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • قلمه پنج انگشت (ویتکس) بصورت ریشه لخت
 • قلمه پنج انگشت (ویتکس) بصورت کیسه ای
 • قلمه پنج انگشت (ویتکس) بصورت کیسه ای
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)
 • میوه پنج انگشت (ویتکس)
 • میوه پنج انگشت (ویتکس)
 • برگ پنج انگشت (ویتکس)
 • برگ و میوه پنج انگشت (ویتکس)
 • پنج انگشت (ویتکس)

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: چهاردهم مردادماه 96

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

250

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

120

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

120

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

120

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

100

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

140

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

140

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

140

9

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

10

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

110

11

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

100

12

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

140

13

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

100

14

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

15

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء، قیمت هر عدد نشاء بین 300 الی 550 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء از هر نوعی 600 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

فروش انواع نشاء گیاهان دارویی

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..
IMAGE قلمه به لیمو

قلمه به لیمو Verbenaceae :تیره Lippa citriodora – Aloysia citriodora :نام لاتین Lemon verbena – Herb Louisa :نام انگلیسی به لیمو :نام فارسی لویزه :نام عربی   اشكال مصرف: 1-    دارويي: گياه خشك- تازه  ،... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آرتیشو

آرتيشو نام انگلیسی: artichoke نام علمی: cynara scolymus خانواده: Asteraceae آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می‌شود. رومی‌ها در... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آویشن باغی

آویشن باغی     نام انگليسي: Thyme نام علمي Thymus vulgaris خانواده: Lamiaceae   اختصاص به نواحي غرب مديترانه داشته و دو گونه از اين گياه مطرح بوده است كه يكي براي مصارف طبي بكارمي... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء بادرنجبویه

بادرنجبویه نام انگلیسی: Lemon balm, Bee balm, Common balm, Balm نام علمی:Mellissa officinalis خانواده: Lamiaceae   مقدمه بادرنجبویه از گیاهان معطری است که مردم بعضی سرزمین‌ها از مدت‌ها پیش خواص... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء زوفا

زوفا نام انگلیسی: Hyssop نام علمی: Hyssopus officinalis L. خانواده:Lamiaceae مقدمه زوفا یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی و ادویه‌ای به شمار می‌رود. در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سرخارگل

سرخار گل نام انگلیسی: Purple coneflower نام علمی:Echanacea purpurea خانواده:Asteraceae   مقدمه گونه‌های مختلف سرخارگل گیاهانی هستند که در گذشته نزد بومیان آمریکایی  از اهمیت فراوانی... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سنبل الطیب

سنبل الطیب نام انگلیسی: Valerian نام علمی: Valeriana officinalis خانواده: Valerianaceae مقدمه ریشه و ریزوم سنبل الطیب در تمام فارماکوپه های معتبر به عنوان یک گیاه دارویی معروفی شده است.... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء گل راعی

گل راعی یا علف چای یا هوفاریقون نام انگلیسی: St John's wort نام علمی: Hypericum perforatum L تیره: Hypericaceae  مقدمه امروزه در صنایع مدرن داروسازی از مواد مؤثره این گیاه ارزشمند، داروهای... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء مریم گلی

مریم گلی نام انگلیسی: Sage نام علمی: Salvia officinalis L خانواده: Labiatae (Lamiaceae) مقدمه بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء نعناع فلفلی

نعناع فلفلی نام انگلیسی: Peppermint نام علمی: Mentha piperita L. خانواده: Lamiaceae  مقدمه از هزاران سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از... ادامه مطلب ..

کانال تلگرام شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

IMAGE تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري مي نمايند. به... ادامه مطلب ..

گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس Lavandula officinalis گیاه خشک و گل خشک و اسانس 4... ادامه مطلب ..

نرم افزار آموزشی تولید شرکت

IMAGE نرم افزار شناخت گیاهان دارویی

نرم افزار شناخت گیاهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه با استفاده از منابع معتبر کشور در جهت شناسایی گیاهان دارویی و آشنایی با خواص آنها تهیه و تولید گردید. 1 عدد... ادامه مطلب ..

فروش و توزیع آلوئه ورا

IMAGE فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.   ادامه مطلب ..

مشاوره، آموزش، انجام پایان نامه و پروژه

IMAGE مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه ها

  مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و دانشجویی از سطوح کاردانی تا دکتری ادامه مطلب ..