کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران

گل انگشتانه کرکدار

نام انگلیسی:

Fox glove

نام علمی:

Digitalis lanata Ehrh.

خانواده:

Scrophulariaceae

مقدمه

گل انگشتانه کرکدار در سال 1650 در کشور آلمان رسما به عنوان یک گیاه دارویی معرفی شد. از برگهای گل انگشتانه کرکدار در تمام فارماکوپه خای معتبر به عنوان دارو یاد شده و خواص درمانی آن مورد بررسی قرار گرفته است. مواد موثره برگهای این گیاه که به مراتب بیشتر از برگهای گل انگشتانه ارغوانی است، سبب تقویت عضلات قلب می شود و از آن برای مداوای بیماریهای قلب و عروق استفاده می شود. از مواد موثره این گیاه در صنایع داروسازی تعدادی از کشورها داروهای متفاوتی ساخته می شود که مهمترین آنها عبارتند از : کاردیتوکسین ، لاناتوزید ، دیگوکسین و نئودیگان.

برگهای گل انگشتانه کرکدار از اقلام مهم صادراتی برخی کشورها محسوب می شود.

این گیاه همه ساله در سطوح وسیعی در کشورهای هلند ، مجارستان ، آلمان ، رومانی ، اطریش ، چک ، اسلوک ، انگلیس، روسیه ، و بلغارستان کشت می شود.

مشخصات گیاه

گل انگشتانه کرکدار بوته ای استوار و دو ساله است. منشا این گیاه جنوب شرقی اروپا گزارش شده و در مناطق جنگلی و مرطوب بالکان در سطوح وسیعی می روید.

ریشه این گیاه مستقیم ، طول آن 10 تا 20 سانتی متر و ضخامت آن 1 تا 3 سانتی متر است. ریشه انشعابهای فراوانی دارد. در سال اول رویش برگهای طوقه ای تشکیل می شود. طول این برگها متفاوت و بین 15 تا 30 سانتی متر است. برگها به رنگ سبز روشن و کم و بیش نیزه ای شکل و فاقد دمبرگ می باشد. سطح برگها پوشیده از کرکهای بسیار ظریفی است. تعداد برگهای طوقه ای در گیاهان وحشی به مراتب کمتر از تعداد آنها در انواع اصلاح شده آن است.

گیاهان از سال دوم رویش پس از گذراندن سرمای زمستان به ساقه می روند. ارتفاع گیاهان (در سال دوم رویش) متفاوت است و به شرایط اقلیمی به خصوص رطوبت منطقه بستگی دارد و بین 80 تا 150 سانتی متر می باشد. قسمت فوقانی ساقه از کرکهای فراوان و انبوهی پوشیده شده است. برگهای قسمت فوقانی ساقه در مقایسه با برگهای پایینی کوتاه ترند.

گلها به شکل زنگوله و در قسمت فوقانی ساقه به شکل خوشه پدیدار می شوند. گلها سفید رنگ هستند و داخل آن لکه هایی به رنگ قهوه ای روشن وجود دارد. در ایران اولین گلها در اواخر بهار (خرداد) ظاهر می شوند. کاسه گل مملو از کرک است.

میوه به شکل کپسول است. داخل آن تعداد زیادی بذر تشکیل می شود. میوه ها از اواسط تابستان (اوایل مرداد) به تدریج می رسند. پس از رسیدن میوه ها ، بذرها به سهولت از آن خارج و به اطراف پراکنده می شوند. بذر کوچک به رنگ قرمز تیره (مایل به قهوه ای) است. وزن هزار دانه 4/0 تا 5/0 گرم است.

تمام پیکر گیاه (گل، ساقه، ریشه و برگها) حاوی مواد موثره است ولی برگها بیشترین مقدار را دارا هستند. مواد موثره گل انگشتانه کرکدار، از گروه تری پنوئیدها و شامل گلیکوزیدهای استروئیدی مغذی قلب می باشد. مهمترین این مواد عبارتند از "لاناتوزیدث" (2/0 تا 5/0 درصد). یکی از محققان معتقد است که مقدار"لاناتورات" در برگهای طوقه ای به شدت به شرایط اقلیمی محل رویش گیاه بستگی دارد و مقدار آن بین 2 تا 5/4 میلی گرم در هر گرم برگ خشک است. ساپونین و فلاونوئید از مواد دیگر برگهای این گیاه هستند.

تحقیقات نشان می دهد که مقدار مواد موثره برگهای گل انگشتانه کرکدار سه تا چهار مرتبه بیش از گل انگشتانه ارغوانی است.

بذرها سه الی چهار سال از قوه رویشی مناسبی برخوردارند. با گذشت زمان از کیفیت رویشی آنها کاسته می شود. به طوری که بذرها در سال اول پس از برداشت مناسبترین قوه رویشی را دارا هستند.

بذرها 25 تا 30 روز پس از کاشت سبز می شوند. رشد اولیه گیاهان در سال اول بسیار کند و بطئی است به طوری که اولین برگها 20 تا 30 روز پس از سبز شدن ظاهر می شوند.

در سال دوم رویش اولین گلها در اواخر بهار (خرداد) پدیدار می شوند و گلدهی تا اواسط تابستان (مرداد) ادامه می یابد. میوه ها از اواسط مرداد به تدریج تشکیل می شوند.

نیازهای اکولوژیکی

بذر گل انگشتانه کرکدار در شش تا هشت درجه سانتی گراد جوانه می زند، ولی دمای مطلوب برای جوانه زنی 18 تا 20 درجه سانتی گراد است. این گیاه در طول رویش به آفتاب کافی و دمای مناسب نیاز دارد. رویش این گیاه در 15 درجه سانتی گرتد و در روزهای کوتاه (از نظر تابش آفتاب) نه تنها از عملکرد برگ کاسته می شود بلکه در مقدار گلیکوزیدهای آن نیز تاثیر منفی بر جای می گذارد. در شدت نور هشت کیلولوکس از تولید برگ خشک کاسته می شود. با افزایش شدت نور به 16 کیلولوکس مقدار تولید برگ خشک افزایش می یابد ولی از مقدار گلیکوزید آن کاسته می شود که مبین رابطه مثبت بین نور و تولید برگ و رابطه منفی با تولید گلیکوزید است.

گل انگشتانه کرکدار برای مدتی می تواند خشکی را تحمل کند ولی کشت دیم این گیاه امکان پذیر نیست و برای افزایش عملکرد باید در مکامهایی کشت شود که امکان آبیاری به موقع گیاهان وجود داشته باشد. در سال اول رویش، هنگام تشکیل برگهای طوقه ای بارندگی بین 450 تا 550 میلی متر مناسب است. مکان کاشت از نظر ارتفاع از سطح دریا در رشد و مواد موثره این گیاه تاثیر دارد. تحقیقات در این مورد نشان می دهد کشت این گیاه در ارتفاع 167 متری از سطح دریا نه تنها سبب افزایش عملکرد برگ می شود بلکه سبب افزایش تولید گلیکوزیدهای آن نیز می گردد.

خاکهای مناسب برای کاشت گل انگشتانه کرکدار خاکهای سبک حاوی ترکیبات هوموسی فراوان است. بنابر اظهارات یکی از محققان کشت این گیاه در خاکهای آهکی نه تنها عملکرد برگ را افزایش می دهد بلکه در افزایش مقدار گلیکوزیدها نیز بسیار موثر است.

خاکهای سنگین با رطوبت زیاد برای کشت گل انگشتانه کرکدار مناسب نیست. غرقابی بودن کشت به شدت سبب کاهش مواد موثره برگها می شود.

تناوب کاشت

تناوب صحیح کاشت گل انگشتانه کرکدار در افزایش عملکرد و عدم ابتلای به آفتها و بیماریها و همچنین کنترل علفهای هرز بسیار موثر است. گیاهانی برای تناوب کشت مفید هستند که نه تنها سبب گسترش علفهای هرز نشوند بلکه خاک را از مواد و عناصر غذایی تهیه نکنند. از این رو بهتر است گل انگشتانه کرکدار با گیاهان وجینی و غلات به تناوب کشت شوند. تناوب کشت با گیاهان تیره بادمجان (مانند تاجریزی دارویی ، گوجه فرنگی و توتون) مناسب نیست و سبب شیوع بیماریهای مختلف به خصوص بیماریهای ویروسی می شود.

گونه های مختلف گل انگشتانه نسبت به کشت مداوم در یک زمین حساس است و تکرار کشت آن در یک زمین پس از دو سال انجام پذیر است.

مواد و عناصر غذایی مورد نیاز

کودهای پوسیده حیوانی نقش عمده ای در افزایش عملکرد برگ گل انگشتانه کرکدار دارد. در فصل پاییز هنگام آماده ساختن خاک 120 تا 160 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر، 100 تا 150 کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس و 75 تا 100 کیلوگرم در هکتار ازت باید به خاک اضافه کرد. در فصل بهار هنگامی که تعدار برگهای طوقه ای به شش تا هشت عدد رسید 75 تا 100 کیلوگرم در هکتار ازت به طور سرک همراه آبیاری باید به خاک اضافه نمود.

با افزایش ازت مقدار برگ و گلیکوزید ث در این گیاه افزایش می یابد.

استفاده صحیح از محلولهای غذایی سبب افزایش سطح برگ و در نتیجه افزایش عملکرد می شود. استفاده نامناسب و بیش از حد این مواد در کاهش مواد موثره برگها بسیار تاثیر دارد.

آماده سازی خاک

در فصل بهار پس از افزودن مواد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان شخم عمیقی زده می شود. سپس باید زمین را تسطیح و آن را برای کشت آماده کرد.

هنگام کاشت ، زمین باید کاملا صاف و فاقد هر گونه پستی و بلندی باشد. زیرا ، آب ایستایی به شدت سبب کاهش عملکرد برگ و مواد موثره آن می شود. چنانچه در اواخر پاییز اقدام به کشت شود از اوایل پاییز کار آماده سازی زمین را باید آغاز کرد. در فصل بهار از به کار بردن وسایلی که سبب کاهش رطوبت خاک شود باید پرهیز نمود.

تاریخ و فواصل کاشت

زمان مناسب برای کاشت مستقیم بذر در زمین اصلی اواخر پاییز (آذر) یا اوایل فصل بهار (فروردین) می باشد.

فاصله ردیفهای کاشت بین 45 تا 50 سانتی متر مناسب است. عمق بذر موقع کاشت نباید بیش از 5/0 سانتی متر باشد. مقدار بذر مورد نیاز برای هر هکتار زمین پنج تا شش کیلوگرم است.

روش کاشت

کاشت گل انگشتانه کرکدار توسط بذر و به روش مستقیم انجام می گیرد. در زمان مناسب به کشت ردیفی بذر در زمین اصلی اقدام می شود. پس از کاشت به منظور ایجاد تراکم در بستر سطحی خاک غلتک مناسبی زده می شود. پس از کشت آبیاری مناسبی جهت سهولت و هماهنگی در جوانه زنی بذر ضرورت دارد.

مراقبت و نگهداری

بذرها 20 تا 25 روز پس از کاشت سبز می شوند. رشد اولیه این گیاه بسیار کند است به طوری که 20 تا 30 روز پس از سبز شدن برگهای اصلی گیه ظاهر می شوند. از این رو وجین علفهای هرز در سال اول رویش بسیار ضروری است. قبل از کاشت می توان از علف کش داکتال به مقدار 8 تا 10 کیلوگرم در هکتار استفاده کرد. چنانچه از این علف کش در روزهای گرم و خشک و آفتابی استفاده شود، اثر چندانی بر علفهای هرز نخواهد داشت. قبل از رویش گیاهان می توان از علف کش فینال به مقدار پنج تا هفت لیتر در هکتار به شکل محلول پاشی استفاده کرد. در مرحله چهار تا شش برگی از علف کش پلاکین به مقدار 8 تا 10 لیتر در هکتار یا از مخلوط پلاکین (شش تا هشت لیتر در هکتار) و باساگران (دو تا سه لیتر در هکتار) می توان استفاده کرد.

در طول رویش گل انگشتانه کرکدار ممکن است آفتها و بیماریها صدمه هایی به محصول وارد آورند. از مهمترین بیماریهای این گیاه می توان از قارچ لکه قهوه ای (سپتوریادیجیتالیس) نام برد. خسارت بیماری، مربوط به لکه دار شدن برگها و کاهش طراوت و سر سبزی آنهاست. در آغاز آلودگی ابتدا روی برگها لکه های پریده رنگی به وجود می آید که در حقیقت در این محلهای حمله، کروفیل بر اثر فعالیت و توسعه میسلیومهای قارچ عامل بیماری از بین می رود. این لکه ها رفته رفته قهوه ای رنگ شده و شکل آنها مدور یا زاویه دار می شود و در وسط خاکستری رنگ و سپس برگ خشک می شود. گاهی این بیماری تا دمبرگها هم گسترش می یابد. استفاده از بذرهای ضدعفونی شده و همچنین بذرهای مرغوب از شدت و توسعه این بیماری می کاهد. از این رو توصیه می شود بذرهای این گیاه با تی ام تی دی ضدعفونی شود. استفاده از قارچ کشهای مناسب مانند تیلت در فصل بهار (اواخر خرداد) نقش عمده ای در کنترل این بیماری دارد. گل انگشتانه کرکدار ممکن است در طول رویش توسط ویروس موزائیک توتون آلوده شود. از این رو مبارزه مناسب با آفات و استفاده از آفت کشهای مناسب مانند بی آی 58 و یا اولتراسید و همچنین با تناوب صحیح کشت می توان تا حدود زیادی مانع از ابتلای گیاهان به بیماریهای ویروسی شد.

برداشت محصول

تحقیق درباره تعیین زمان مناسب برای برداشت برگهای گونه های مختلف گل انگشتانه در اقلیمهای مختلف ضرورت دارد. زیرا ، برداشت برگها در زمان مناسب نقش عمده ای در افزایش عملکرد برگ و مواد موثره آن دارد. یکی از محققان اوایل شهریور را بهترین زمان برای برداشت برگهای طوقه ای گل انگشتانه کرکدار در سال اول رویش می داند. وی متذکر می شود که برگهای برداشت شده در اوایل شهریور از حداکثر مقدار لاناتوزید برخوردارند.

عمده ای دیگر از محققان اوایل مرداد را زمان مناسبی برای برداشت برگهای طوقه ای این گیاه می دانند. تحقیقات نشان می دهد برگهای برداشت شده در فصل پاییز مناسب نیست زیرا این برگها از مواد موثره تهی می باشند.

برگهای گونه های مختلف گل انگشتانه باید در روشنایی روز برداشت شوند. زیرا، گلیکوزیدهای موجود در برگها در تاریکی به سرعت تجزیه می شوند و برگهای برداشت شده در هنگام شب از نظر گلیکوزید بسیار فقیر هستند. یکی از محققان در تحقیقات خود نشان داد که برگهای گل انگشتانه کرکدار در ساعت 11 قبل از ظهر از گلیکوزید غنی هستند و کمترین مقدار مواد موثره در ساعت 23 شب در برگها وجود دارد. در همین مورد طی اظهارات یکی دیگر از پژوهشگران برگهای گل انگشتانه در ساعت 12 ظهر حاوی حداکثر مقدار ماده موثره هستند.

برگها را در سال اول رویش می توان از ناحیه دو تا سه سانتی متری سطح زمین با داس یا ماشین برداشت برگ ، برداشت کرد. چنانچه برگها با این روش برداشت شوند گیاهان در سال دوم رویش به گل خواهند رفت.

فرآیندهای پس از برداشت نقش عمده ای در کمیت و کیفیت مواد موثره برگها دارد. عده ای از پژوهشگران اهمیت فرآیندهای پس از برداشت (خشک کردن ، بسته بندی و انبار کردن) را بر مواد موثره گل انگشتانه به مراتب بیش از فرآیندهای کاشت، داشت و برداشت این گیاه می دانند و اعتقاد دارند بی توجهی در این مرحله به طور بارزی سبب کاهش مواد موثره برگها می شود.

برگها باید در درجه حرارتهای مناسب و در حداقل زمان ممکن خشک شوند. چنانچه برگها در 40 درجه سانتی گراد خشک شوند لاناتوزیدها حداقل زیان ممکن را متحمل می شوند و بیشترین مقدار "لاناتوزید" را از این برگها می توان استحصال کرد. چنانچه گیاهان در 60 تا 80 درجه سانتی گراد خشک شوند "لاناتوزیدها" به طور قابل توجهی تجزیه می شوند در حالی که مقادیر "آلفا و بتا دیگوکسین" افزایش می یابد.

محققان متوجه فعالیت برخی از آنزیمهای تجزیه کننده گلیکوزیدهای گل انگشتانه شده اند. آنها اظهار می کنند اگر برگها پس از برداشت بلافاصله خشک نشوند این آنزیم سبب تجزیه مواد موثره آنها می شود. در این مورد محققان کاربرد بخار الکل را به مدت دو ساعت سبب تثبیت مواد موثره دانسته و معتقدند در این شرایط از فعالیت آنزیمهای تجزیه کننده جلوگیری می شود.

به هر حال رطوبت مجاز پس از خشک شدن برگها 10 تا 12 درصد است. برگهای خشک شده را باید بسته بندی و در مکان کاملا خشک و خنک نگهداری نمود.

مقدار عملکرد برگ خشک سه تا پنج تن در هکتار می باشد.

جمع آوری بذر

چنانچه هدف از کشت گل انگشتانه کرکدار جمع آوری بذر آن باشد باید از برداشت برگها در سال اول رویش خودداری کرد. همچنین نقاطی را که گل انگشتانه کشت شده اند برای جمع آوری بذر می توان نشان کرد و از برداشت برگهای آن خودداری نمود. جهت افزایش عملکرد و کیفیت بذر در اوایل بهار سال دوم رویش ، مقدار 40 تا 50 کیلوگرم در هکتار اکسیدفسفر باید در اختیار گیاهان قرار گیرد. بدین منظور تا مرحله ساقه دهی یک تا دو بار باید به برگردانیدن خاک بین ردیفها به منظور وجین علفهای هرز و تهویه خاک اقدام نمود. به منظور تهیه بذرهای سالم گیاهان آلوده به بیماریهای ویروسی و یا قارچی را باید از زمین خارج کرد.

بذرها از اواخر تابستان (مرداد) می رسند. چ.ن بذرهای رسیده به سهولت از گیاه جدا و به اطراف ریزش می کنند، هنگامی که میوه ها تشکیل شدند باید ساقه های گلدهنده را جدا و در سایه خشک کرد. معمولا میوه ها پس از 7 تا 10 روز کاملا خشک می شوند که باید آنها را بوجاری و بذرها را تمیز نمود.

از هر هکتار زمین زیر کشت گل انگشتانه کرکدار 250 تا 350 کیلوگرم بذر به دست می آید.

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: چهاردهم مردادماه 96

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

250

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

120

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

120

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

120

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

100

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

140

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

140

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

140

9

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

10

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

110

11

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

100

12

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

140

13

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

100

14

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

15

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء، قیمت هر عدد نشاء بین 300 الی 550 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء از هر نوعی 600 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

فروش انواع نشاء گیاهان دارویی

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..
IMAGE قلمه به لیمو

قلمه به لیمو Verbenaceae :تیره Lippa citriodora – Aloysia citriodora :نام لاتین Lemon verbena – Herb Louisa :نام انگلیسی به لیمو :نام فارسی لویزه :نام عربی   اشكال مصرف: 1-    دارويي: گياه خشك- تازه  ،... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آرتیشو

آرتيشو نام انگلیسی: artichoke نام علمی: cynara scolymus خانواده: Asteraceae آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می‌شود. رومی‌ها در... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آویشن باغی

آویشن باغی     نام انگليسي: Thyme نام علمي Thymus vulgaris خانواده: Lamiaceae   اختصاص به نواحي غرب مديترانه داشته و دو گونه از اين گياه مطرح بوده است كه يكي براي مصارف طبي بكارمي... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء بادرنجبویه

بادرنجبویه نام انگلیسی: Lemon balm, Bee balm, Common balm, Balm نام علمی:Mellissa officinalis خانواده: Lamiaceae   مقدمه بادرنجبویه از گیاهان معطری است که مردم بعضی سرزمین‌ها از مدت‌ها پیش خواص... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء زوفا

زوفا نام انگلیسی: Hyssop نام علمی: Hyssopus officinalis L. خانواده:Lamiaceae مقدمه زوفا یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی و ادویه‌ای به شمار می‌رود. در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سرخارگل

سرخار گل نام انگلیسی: Purple coneflower نام علمی:Echanacea purpurea خانواده:Asteraceae   مقدمه گونه‌های مختلف سرخارگل گیاهانی هستند که در گذشته نزد بومیان آمریکایی  از اهمیت فراوانی... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سنبل الطیب

سنبل الطیب نام انگلیسی: Valerian نام علمی: Valeriana officinalis خانواده: Valerianaceae مقدمه ریشه و ریزوم سنبل الطیب در تمام فارماکوپه های معتبر به عنوان یک گیاه دارویی معروفی شده است.... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء گل راعی

گل راعی یا علف چای یا هوفاریقون نام انگلیسی: St John's wort نام علمی: Hypericum perforatum L تیره: Hypericaceae  مقدمه امروزه در صنایع مدرن داروسازی از مواد مؤثره این گیاه ارزشمند، داروهای... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء مریم گلی

مریم گلی نام انگلیسی: Sage نام علمی: Salvia officinalis L خانواده: Labiatae (Lamiaceae) مقدمه بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء نعناع فلفلی

نعناع فلفلی نام انگلیسی: Peppermint نام علمی: Mentha piperita L. خانواده: Lamiaceae  مقدمه از هزاران سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از... ادامه مطلب ..

کانال تلگرام شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

IMAGE تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري مي نمايند. به... ادامه مطلب ..

گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس Lavandula officinalis گیاه خشک و گل خشک و اسانس 4... ادامه مطلب ..

نرم افزار آموزشی تولید شرکت

IMAGE نرم افزار شناخت گیاهان دارویی

نرم افزار شناخت گیاهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه با استفاده از منابع معتبر کشور در جهت شناسایی گیاهان دارویی و آشنایی با خواص آنها تهیه و تولید گردید. 1 عدد... ادامه مطلب ..

فروش و توزیع آلوئه ورا

IMAGE فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.   ادامه مطلب ..

مشاوره، آموزش، انجام پایان نامه و پروژه

IMAGE مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه ها

  مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و دانشجویی از سطوح کاردانی تا دکتری ادامه مطلب ..