شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

سنبل ختایی

نام انگلیسی:

Angelica

نام علمی:

Angelica archangelica L.

خانواده:

Apiaceae

مقدمه

سنبل ختایی یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی است که اثرهای مفید دارویی آن از زمانهای گذشته نزد مردم شناخته شده بود . در فارماکوپه های معتبر ، خاصیت دارویی ریشه این گیاه مورد تاکید قرار گرفته است. در بعضی کشورها این گیاه برای استفاده از اسانس ریشه کشت می شود. از این اسانس در صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی استفاده می شود. برگها، میوه و پیکر رویشی سنبل ختایی به ندرت به عنوان دارو ، ادویه و سبزی مورد استفاده قرار می گیرند.

موارد مصرف سنبل ختایی متفاوت است. در برخی کشورها از دم کرده ریشه به عنوان دارو استفاده می شود. برای معالجه برخی بیماریهای پوستی نیز از این گیاه استفاده می شود. چون مواد موثره این گیاه مدر می باشد سبب کاهش تورم ناشی از تجمع آب زیر پوست - بر اثر بعضی از ناراحتیهای قلبی – می گردد.

در بسیاری کشورها از عصاره الکلی ریشه سنبل ختایی به عنوان ماده ای مدر و تمیز کننده کلیه استفاده می شود. مواد موثره این گیاه به عنوان باد شکن، ضدنفخ، هضم کننده غذا و همچنین اشتها آور کاربرد دارد.

مردم بعضی از سرزمینها از دم کرده پیکر رویشی و ریشه های این گیاه برای معالجه بیماریهای رماتیسمی، مداوای بیماریهای عصبی و همچنین به عنوان ماده ای خلط آور ، تمیزکننده خون ، معرق و ماده ای که سبب بهبود دل درد می شود استفاده می کنند. استفاده از اسانس ریشه سنبل ختایی هنگام حمام کردن (ماساژ بدن) سبب بهبود دردهای عضلانی ناشی از خستگی و تحرک زیاد می شود.

در کشورهای ایسلند، گروئلند، فنلاند، سوئیس و نروژ از برگها و ساقه های جوان این گیاه در تهیه سوپ استفاده میکنند.

در بعضی کشورهای اروپایی مانند آلمان ، بلژیک ، هلند ، فرانسه ، چک ، اسلواک ، مجارستان و سوئیس همه ساله زمینهای زراعی وسیعی برای کشت این گیاه اختصاص می یابد.

مشخصات گیاه

سنبل ختایی (با آنجلیکا افیسینالیس نیز هم نام است) گیاهی دو ساله (به ندرت سه ساله) است. این گیاه در گروئلند ، ایسلند ، سیبری ، در اماکن مرطوب شمال و مرکز اروپا و در مناطق مرتفع (700 تا 1700 متری از سطح دریا) به صورت خودرو می روید.

سنبل ختایی دارای ریشه ای مخروطی شکل و رنگ آن زرد و روشن است . ریشه در سال اول ، رشد و نمو بسیار کندی دارد و ضخامت آن حداکثر سه سانتی متر می رسد و انشعابهای آن نیز بسیار کم است. رشد ریشه در سال دوم سریعتر شده و از انشعابهای فراوانی نیز برخوردار می شود. طول ریشه متفاوت و بین 25 ت 40 سانتی متر است . ریشه این گیاه دارای انشعابهای عمودی به ضخامت بند انگشت (5/0 تا 5/1 سانتی متر) است. در سال دوم رویش ریزوم ضخیم می شود. به طوری که ضخامت آن به 5 تا 8 سانتی متر و طول آن به 10 تا 12 سانتی متر می رسد.

در سال اول رویش برگهای طوقه ای تشکیل می شود و در سال دوم گیاه به ساقه می رود. ارتفاع سنبل ختایی در سال دوم به 200 سانتی متر می رسد. ساقع استوانه ای شکل و تو خالی است. سطح ساقه صاف ، کم و بیش ضخیم و منشعب است. تحتانی ترین قسمت ساقه (نزدیک به سطح زمین) قطورتر است و ضخامت آن به پنج سانتی متر می رسد.

برگها نسبتا درشت و دارای بریدگی – هر برگ دارای دو بریدگی می باشد – است. ناحیه فوقانی پهنک سبز تیره است در حالی که قسمت تحتانی آن روشنتر به نظر می رسد. ناحیه اتصال دمبرگ به ساقه نیز برجسته است.

چترها کروی شکل هستند و قطر آنها به 20 سانتی متر می رسد. گلها دارای گلبرگهای سبز روشن مایل به زردند . اولین گلها اواخر خرداد و اوایل تیر ظاهر می شوند.

میوه فندقه دو قسمتی ، به طول شش تا هفت میلی متر و به عرض چهار تا پنج میلی متر و رنگ آن قهوه ای روشن است. وزن هزار دانه آن 5/2 تا 5/3 گرم است.

ریشه ، میوه ، بذرها ، برگها و پیکر رویشی سنبل ختایی محتوی اسانس است. مقدار و کیفیت اسانس در این اندامها متفاوت است. مقدار اسانس در ریشه ها و ریزوم 5/0 تا 1 درصد ، در میوه های کاملا رسیده 6/0 تا 5/1 درصد و در برگها 2/0 تا 4/0 درصد می باشد.

مهمترین ترکیبات اسانس عبارتند از "آلفا و بتا فلاندرون" ، "آللفا و بتا پینن" ، "آلفا – پ – سیمول" ، "میرسن" و "لیمونن".

از مواد دیگر موجود در ریشه می توان از "اسید آنجلیک" ،" کومارین ها، فوروکومارین ها ، (مانند استول ، استونول و آنجلیسین ) مواد تلخ ، ترکیبات موسیلاژی و ترکیبات قندی نام دارد.

در سال اول رویش دوره رویشی گیاه اواخر پاییز پایان می یابد. در سال دوم ، رویش گیاه بسیار زود و از اواخر اسفند ماه آغاز می شود و گلها اواسط خرداد تشکیل می شوند و گیاه مدت زیادی را در مرحله گلدهی باقی می ماند.

میوه ها از اواسط تیر به تدریج می رسند و پس از رسیدن ریزش می کنند.

بذرهای کاملا رسیده از قوه رویشی مناسبی برخوردارند و پس از گذراندن یک دوره سرما قادر به رویش می باشند.

نیازهای اکولوژیکی

سنبل ختایی به سرما حساس نیست و آن را در مناطق سرد و مرطوب می توان کشت کرد. چنانچه آب کافی در اختیار گیاه قرار گیرد ، این گیاه را در مناطق گرم نیز می توان کشت نمود.

سنبل ختایی برای رشد و نمو به لایه های عمیق خاک و مکانهای مرطوب نیاز دارد. مواد و عناصر غذایی کافی و هوموس فراوان سبب تسریع در رویش آن می شود.

رشد و توسعه ریشه در خاکهای مرطوب و نرم که حاوی مقدار فراوانی ترکیبات هوموسی باشد بخوبی انجام می گیرد . خاکهای لومی و یا خاکهای با بافت متوسط ، خاکهای مناسبی برای تولید سنبل ختایی می باشند. خاکهای سبک شنی و خاکهای با بافت رسی و سنگین برای کشت این گیاه مناسب نیستند.

سنبل ختایی به خاکهای شور بسیار حساس است و از چنین خاکهایی برای تولید آن نباید استفاده کرد.

ریشه سنبل ختایی طویل نیست (25 تا 40 سانتی متر) و قادر به جذب رطوبت از اعماق زیاد خاک نبوده و خشکی را نمی تواند تحمل کند . خشکی سبب کاهش شدید عملکرد ریشه می شود. چنانچه بارندگی کافی نباشد گیاهان باید تحت آبیاری منظم و به موقع قرار گیرند. کم آبی ، گیاهان را ضعیف و آنها را جهت ابتلا به بیماریهای مختلف آماده می کند.

سنبل ختایی اگرچه در طول رویش به آب کافی نیاز دارد ، ولی آب ایستایی برای آن مضر است و سبب خشک شدن گیاهان می شود. از این رو ، زمین باید کاملا مسطح باشد تا سبب آب ایستایی نشود.

"پی اچ" خاک برای سنبل ختایی بین 5/4 تا 3/7 مناسب است.

تناوب کاشت

پس از برداشت سنبل ختایی ، زمین از کیفیت مطلوبی برخوردار خواهد بود. پس از آن ، گیاهانی را می توان کشت کرد که در طول رویش به مقادیر زیادی مواد و عناصر غذایی نیازمند باشند. گیاهانی که با سنبل ختایی به تناوب کشت می شوند نه تنها باید از دوره رویشی کوتاهی برخوردار باشد بلکه به علف کش بووینول نیز مقاوم باشند.

از آن جا که آفات و امراض این گیاه با اکثر گیاهان خانواده چتریان مشابه است لذا تناوب کشت با گیاهان این خانواده توصیه نمی شود.

سنبل ختایی را نمی توان با فاصله زمانی کمتر از سه تا چهار سال در همان زمین کشت کرد.

مواد و عناصر غذایی مورد نیاز

سنبل ختایی در طول رویش به مواد غذایی نسبتا زیادی نیاز دارد. کودهای حیوانی نپوسیده تاثیر نامناسبی بر عملکرد ریشه و مواد موثره آن دارد. از این رو، در افزودن این کودها به زمینهایی که سنبل ختایی کشت می شوند باید دقت نمود.

چنانچه زمین تهی از مواد و عناصر غذایی باشد افزودن 60 تا 70 کیلوگرم در هکتار ازت و 100 تا 120 کیلوگرم در هکتار اکسیدفسفر به خاک ضرورت دارد.

پتاس نقش عمده ای در گسترش ریشه این گیاه دارد. بدین جهت افزودن 150 تا 180 کیلوگرم در هکتار اکسیدپتاس در فصل پاییز ضروری است.

در سال اول رویش اوایل بهار 70 تا 80 کیلوگرم در هکتار ازت به طور سرک باید در اختیار گیاهان قرار گیرد. افزودن بیش از حد ازت سبب افزایش رشد رویشی و کاهش رشد ریشه می شود و از عملکرد ریشه و مقدار اسانس آن می کاهد.

محلولهای غذایی نقش عمده ای در افزایش عملکرد ریشه دارند. در طول رویش دو تا سه بار از چنین محلولهایی می توان استفاده کرد . مهمترین محلولهای غذایی عبارتند از میکرامید به مقدار 8 تا 12 کیلوگرم در هکتار ، واکسال به مقدار سه لیتر در هکتار و یا سایر محلولهای مشابه . از این مواد به صورت محلول پاشی در سطح گیاهان باید استفاده کرد.

آماده سازی خاک

برای کشت سنبل ختایی به صورت یک محلول بهاره، در فصل پاییز پس از افزودن کودهای حیوانی یا شیمیایی مورد نیاز، شخم مناسبی به عمق 30 تا 35 سانتی متر زده می شود. فصل بهار خاک را برای کاشت گیاه باید آماده کرد. هنگام کاشت زمین باید کاملا صاف و فاقد پستی و بلندی باشد تا سبب آب ایستایی نگردد.

خاک زمینهایی که سنبل ختایی در آن کشت می شود باید کاملا نرم و فاقد هر گونه سنگ و کلوخ باشد.

تاریخ و فواصل کاشت

اوایل پاییز (آذر) زمان مناسبی برای کشت مستقیم بذر در زمین اصلی است. در برخی کشورها اوایل بهار (اواخر اسفند) به کشت مستقیم در زمین اصلی اقدام می کنند. در کشت مستقیم فاصله ردیفهای کاشت از یکدیگر 50 تا 60 سانتی متر مناسب است. عمق بذر 1 تا 5/1 سانتی متر و تعداد بذر در هر متر طول ردیف 80 تا 100 عدد مناسب می باشد. برای هر هکتار زمین به 10 کیلوگرم بذر با کیفیت مناسب نیاز است.

در کشت غیر مستقیم زمان مناسب برای کشت بذر در خزانه هوای آزاد ، فصل تابستان ، اوایل تیر یا اواسط مرداد و بذر مورد نیاز برای هر هکتار زمین هشت کیلوگرم و فاصله ردیفهای کاشت در خزانه 24 سامنی متر و عمق بذر 1 تا 5/1 سانتی متر توصیه می شود. اوایل پاییز یا بهار سال بعد نشاءها را می توان به زمین اصلی منتقل کرد. نشاءها در ردیفهایی به فاصله 60 سانتی متر و فاصله دو بوته در طول ردیف 40 سانتی متر باید به زمین اصلی منتقل شوند.

روش کاشت

کاشت و تکثیر سنبل ختایی توسط بذر انجام می گیرد. بذرهای کاملا رسیده این گیاه شش تا هشت ماه از قوه رویشی مناسبی برخوردارند. با گذشت زمان از قوه رویشی آنها به شدت کاسته می شود. بدین جهت بذرها را پس از برداشت می توان کشت کرد.

تکپیر این گیاه به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می گیرد.

کشت مستقیم: در زمان مناسب بذرها را به صورتی ردیفی در زمین اصلی باید کشت کرد. تیمار چینه سرمایی سبب افزایش قوه رویشی بذر می شود ، لذا بذرهای کشت شده در اواخر پاییز، پس از طی سرمای زمستان ، اوایل بهار سال بعد سبز می شوند. چنانچه بهار اقدام به کشت شود بذرها را باید دو تا سه هفته در دمای زیر صفر قرار داد.

در صورتی که بوته ها در طول ردیف متراکم باشند، ریشه های کوچکتری تولید خواهد شد و عملکرد آن به شدت کاهش می یابد. از این رو، توصیه می شود بوته ها در طول ردیف طوری تنک شوند که در هر متر طولی 8 تا 10 بوته قرار گیرد.

کشت غیر مستقیم: بذرهای تیمار شده با چینه سرمایی را در زمان مناسب در خزانه هوای آزاد کشت می کنند. پس از آبیاری منظم و وجین علفهای هرز سطح خزانه، نشاءها را اواسط پاییز یا بهار سال بعد می توان به زمین اصلی منتقل کرد. برای هر هکتار زمین به 42 هزار نشاء نیاز است. قبل از انتقال نشاءها بهتر است آنها را هرس کرد. در این رابطه قسمت فوقانی نشاءها را از ناحیه سه تا پنج سانتی متری و ریشه را از ناحیه یک تا سه سانتی متری انتهای آن باید هرس و به زمین اصلی منتقل کرد.

 

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب