شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

ماریتیغال (خار مریم، شوکه ابراهیم علیص، حرشف مریمی)

نام انگلیسی:

Milk thistle

نام علمی:

silybum marianum L.

خانواده:

Asteraceae

مقدمه

Silybum از کلمه silybon به وسیله دیوسکورید برای thistle ها انتخاب شده و marianum از کلمه مقدس (virgin mary)، به دلیل چکیدن قطره های شیر گیاه روی برگ ها و ایجاد لکه های سفید روی آن، گرفته شده است. در این جنس 2 گونه علفی یک ساله تا دو ساله، دارای برگ هایی با رگه های سفید یا رنگارنگ و گل هایی منفرد و کلاپرکی که فاقد گل های زبانه ای هستند، وجود دارد. پراکنش آنها در مدیترانه بوده، در شمال و جنوب قاره آمریکا اهلی شده اند.

خصوصیات گیاه شناسی

ماریتیغال گیاهی علفی، یک ساله، با ساقه گل دهنده 50 – 25 سانتی متر است. برگ های پهن و شکننده، با ظاهری مرمری شکل، در کنار های آن خار های زرد وجود دارد. گل آذین ماریتیغال درشت و خاردار، دارای گل هایی آبی که در انتهای ساقه تشکیل می شوند، در توده های بومی آن گاهی گل سفید هم دیده می شود. بذر های ماریتیغال به اندازه دانه گندم، دارای ناف سفید رنگ و برجسته و سطح صاف به رنگ قهوه ای روشن است. میوه ها (بذر ها) دارای پاپوس هستند و هنگام رسیدن در اثر باد پراکنده می شوند. ریشه راست و دارای انشعابات زیاد است.

ترکیبات شیمیایی

در میوه های یا بذر های گیاه ماریتیغال، بین 1 تا 4 درصد فلاونوئید های مختلف وجود دارد که به مجموعه آنها سیلی مارین گفته می شود، و همچنین دارای مواد موثر تلخ و پلی استیلن است. بذر های ماریتیغال از نظر مواد موثر ارزشمند تر از دیگر قسمت های گیاه است. بذر های حاصل از گل های سفید، فاقد مواد موثرند. مقدار مواد موثر ماریتیغال در ایران بیشتر از سایر کشور ها ذکر شده است. رنگ گل در توده بومی ماریتیغال بنفش است و گاهی رنگ گل سفید هم دیده می شود که در بذر حاصل از انواع گل سفید ماده موثره ای وجود ندارد.

موارد مصرف و خواص درمانی

در عطاری ها از برگ و ریشه گیاه ماریتیغال به عنوان داروی معرق، تب بر، اشتها آور و غیره استفاده می شود. میوه های ماریتیغال در گذشته به عنوان جانشین قهوه و نیز دارو به کار می رفته اند و در طب جدید از مواد موثره دانه آن در تهیه دارو های درمان کننده بیماری های کبدی موسوم به سیروز کبدی و مسمومیت های کبدی ناشی از الکل و دیگر مواد شیمیایی استفاده می شود. به علت وجود ماده تیرامین برای بند اوردن خونریزی کبدی، در ترمیم آسیب دیدگی بافت های کبد، همچنین در درمان افسردگی نقش مهمی دارد. بررسی های جدید، مصرف های سنتی آن را تائید کرده است. گیاهان دارویی دیگری هم مانند خار مقدس و آرتیشو بر بیماری های کبد دارای آثار مثبت هستند، اما هیچ کدام اهمیت خار مریم را ندارند.

عوامل محیطی

ماریتیغال با اغلب شرایط اکولوژیکی ایران سازگار است. حمل خوبی نسبت به خشکی و شوری دارد و در مجموع گیاه کم توقعی محسوب می شود. این گیاه به سله خاک حساس است و در صورت مناسب نبودن شرایط محیطی، بذر کاشته شده آن در سال بعد سبز می شود. ماریتیغال آفت کمی دارد. انواع بومی و خودروی آن در خوزستان تولید بسیار موفقی نشان داده و در زمان های مختلف می توان آن را کشت کرد.

روش کاشت

به طور معمول گیاه ماریتیغال یا خار مریم با بذر تکثیر می شود. جوانه زدن و سبز شدن در این گیاه با سرعت انجام می شود. کاشت بذر در ردیف هایی با فاصله 50 سانتی متر و روی ردیف 20 سانتی متر انجام می شود. گیاه ماریتیغال کم توقع است، اما اضافه کردن کود های الی و شیمیایی افزایش چشمگیری را در مقدار محصول آن موجب می شود. کود ها اثر متضادی بر کمیت و کیفیت مواد موثر دارند، و بهتر است مقدار کود های شیمیایی با آزمایش های خاک مشخص شود. کاشت ماریتیعال در پائیز، باید به گونه ای انجام شود که با شروع سرما، گیاه وارد مرحله 2 – 3 برگی شده باشد. بر اساس پژوهش های انجام شده از میان سه زمان کاشت ماریتیغال در فصول پاییز و بهار (در اسفند یا اردیبهشت ماه) بیشترین مقدار محصول در کشت پاییزه به دست آمده است. کشت بهاره (از نیمه دوم اسفند به بعد)، با تاخیر در تاریخ کاشت، موجب باقی مانده گیاه در مرحله رزت و عدم تولید گل شد. بنابراین تاریخ کشت پس از نوروز در این گیاه توصیه نمی شود.

برداشت محصول

دوره رویش ماریتیغال در کاشت پاییزه و بهاره به ترتیب بیش از 7 ما  و کمتر از 4 ماه است. قسمت مورد برداشت در این گیاه کاپیتول ها یا گل های دارای بذر است. در هر کاپیتول رسیدن بذر 15 روز پس از شکفتن گل است. در توده های بومی این گیاه و در ارقام اصلاح شده غیر یکنواختی رسیدن و ریزش خود به خودی بذر وجود دارد. فاصله زمانی رسیدن اولین تا آخرین بذر ها 25 – 20 روز است، بنابراین تاخیر در برداشت موجب پراکنش بذر به وسیله باد می شود. امکان برداشت این محصول با کمباین غلات وجود دارد و هنگامی که کاپیتول های اصلی وارد مرحله رسیدن شدند باید به سرعت اقدام به برداشت کرد و پس از خشک کردن، بذر آن را بوجاری کرد. در مساحت های کوچک می توان در چند نوبت اقدام به برداشت کاپیتول های رسیده کرد که در این صورت هزینه برداشت قابل توجه است، و گاهی هزینه برداشت هر کیلو گرم بذر به هزار تومان نیز می رسد. از هر هکتار حدود 1200 کیلو گرم بذر حاصل می شود. در حال حاضر، تولید بذر ماریتیغال از جمله زراعت های مقرون به صرفه گیاهان دارویی است. بذر ماریتیغال بسیار مورد علاقه موش و آفت های انباری است.

 گونه های دیگر

جنس Silybum در ایران یک گونه علفی یکساله یا دو ساله خار دار دارد که دارای نام های مترادف S. marianum و Cardus marianus است، به صورت خودرو در خوزستان و شمال کشور می رویند. برخی از آنها دارای گل های سفیدند (بذر حاصل از انواع گل سفید، ممکن است بدون ماده موثر باشند). برای جنس  Cardus 100 گونه در جهان معرفی شده است.

 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب