کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران

ماریتیغال (خار مریم، شوکه ابراهیم علیص، حرشف مریمی)

نام انگلیسی:

Milk thistle

نام علمی:

silybum marianum L.

خانواده:

Asteraceae

مقدمه

Silybum از کلمه silybon به وسیله دیوسکورید برای thistle ها انتخاب شده و marianum از کلمه مقدس (virgin mary)، به دلیل چکیدن قطره های شیر گیاه روی برگ ها و ایجاد لکه های سفید روی آن، گرفته شده است. در این جنس 2 گونه علفی یک ساله تا دو ساله، دارای برگ هایی با رگه های سفید یا رنگارنگ و گل هایی منفرد و کلاپرکی که فاقد گل های زبانه ای هستند، وجود دارد. پراکنش آنها در مدیترانه بوده، در شمال و جنوب قاره آمریکا اهلی شده اند.

خصوصیات گیاه شناسی

ماریتیغال گیاهی علفی، یک ساله، با ساقه گل دهنده 50 – 25 سانتی متر است. برگ های پهن و شکننده، با ظاهری مرمری شکل، در کنار های آن خار های زرد وجود دارد. گل آذین ماریتیغال درشت و خاردار، دارای گل هایی آبی که در انتهای ساقه تشکیل می شوند، در توده های بومی آن گاهی گل سفید هم دیده می شود. بذر های ماریتیغال به اندازه دانه گندم، دارای ناف سفید رنگ و برجسته و سطح صاف به رنگ قهوه ای روشن است. میوه ها (بذر ها) دارای پاپوس هستند و هنگام رسیدن در اثر باد پراکنده می شوند. ریشه راست و دارای انشعابات زیاد است.

ترکیبات شیمیایی

در میوه های یا بذر های گیاه ماریتیغال، بین 1 تا 4 درصد فلاونوئید های مختلف وجود دارد که به مجموعه آنها سیلی مارین گفته می شود، و همچنین دارای مواد موثر تلخ و پلی استیلن است. بذر های ماریتیغال از نظر مواد موثر ارزشمند تر از دیگر قسمت های گیاه است. بذر های حاصل از گل های سفید، فاقد مواد موثرند. مقدار مواد موثر ماریتیغال در ایران بیشتر از سایر کشور ها ذکر شده است. رنگ گل در توده بومی ماریتیغال بنفش است و گاهی رنگ گل سفید هم دیده می شود که در بذر حاصل از انواع گل سفید ماده موثره ای وجود ندارد.

موارد مصرف و خواص درمانی

در عطاری ها از برگ و ریشه گیاه ماریتیغال به عنوان داروی معرق، تب بر، اشتها آور و غیره استفاده می شود. میوه های ماریتیغال در گذشته به عنوان جانشین قهوه و نیز دارو به کار می رفته اند و در طب جدید از مواد موثره دانه آن در تهیه دارو های درمان کننده بیماری های کبدی موسوم به سیروز کبدی و مسمومیت های کبدی ناشی از الکل و دیگر مواد شیمیایی استفاده می شود. به علت وجود ماده تیرامین برای بند اوردن خونریزی کبدی، در ترمیم آسیب دیدگی بافت های کبد، همچنین در درمان افسردگی نقش مهمی دارد. بررسی های جدید، مصرف های سنتی آن را تائید کرده است. گیاهان دارویی دیگری هم مانند خار مقدس و آرتیشو بر بیماری های کبد دارای آثار مثبت هستند، اما هیچ کدام اهمیت خار مریم را ندارند.

عوامل محیطی

ماریتیغال با اغلب شرایط اکولوژیکی ایران سازگار است. حمل خوبی نسبت به خشکی و شوری دارد و در مجموع گیاه کم توقعی محسوب می شود. این گیاه به سله خاک حساس است و در صورت مناسب نبودن شرایط محیطی، بذر کاشته شده آن در سال بعد سبز می شود. ماریتیغال آفت کمی دارد. انواع بومی و خودروی آن در خوزستان تولید بسیار موفقی نشان داده و در زمان های مختلف می توان آن را کشت کرد.

روش کاشت

به طور معمول گیاه ماریتیغال یا خار مریم با بذر تکثیر می شود. جوانه زدن و سبز شدن در این گیاه با سرعت انجام می شود. کاشت بذر در ردیف هایی با فاصله 50 سانتی متر و روی ردیف 20 سانتی متر انجام می شود. گیاه ماریتیغال کم توقع است، اما اضافه کردن کود های الی و شیمیایی افزایش چشمگیری را در مقدار محصول آن موجب می شود. کود ها اثر متضادی بر کمیت و کیفیت مواد موثر دارند، و بهتر است مقدار کود های شیمیایی با آزمایش های خاک مشخص شود. کاشت ماریتیعال در پائیز، باید به گونه ای انجام شود که با شروع سرما، گیاه وارد مرحله 2 – 3 برگی شده باشد. بر اساس پژوهش های انجام شده از میان سه زمان کاشت ماریتیغال در فصول پاییز و بهار (در اسفند یا اردیبهشت ماه) بیشترین مقدار محصول در کشت پاییزه به دست آمده است. کشت بهاره (از نیمه دوم اسفند به بعد)، با تاخیر در تاریخ کاشت، موجب باقی مانده گیاه در مرحله رزت و عدم تولید گل شد. بنابراین تاریخ کشت پس از نوروز در این گیاه توصیه نمی شود.

برداشت محصول

دوره رویش ماریتیغال در کاشت پاییزه و بهاره به ترتیب بیش از 7 ما  و کمتر از 4 ماه است. قسمت مورد برداشت در این گیاه کاپیتول ها یا گل های دارای بذر است. در هر کاپیتول رسیدن بذر 15 روز پس از شکفتن گل است. در توده های بومی این گیاه و در ارقام اصلاح شده غیر یکنواختی رسیدن و ریزش خود به خودی بذر وجود دارد. فاصله زمانی رسیدن اولین تا آخرین بذر ها 25 – 20 روز است، بنابراین تاخیر در برداشت موجب پراکنش بذر به وسیله باد می شود. امکان برداشت این محصول با کمباین غلات وجود دارد و هنگامی که کاپیتول های اصلی وارد مرحله رسیدن شدند باید به سرعت اقدام به برداشت کرد و پس از خشک کردن، بذر آن را بوجاری کرد. در مساحت های کوچک می توان در چند نوبت اقدام به برداشت کاپیتول های رسیده کرد که در این صورت هزینه برداشت قابل توجه است، و گاهی هزینه برداشت هر کیلو گرم بذر به هزار تومان نیز می رسد. از هر هکتار حدود 1200 کیلو گرم بذر حاصل می شود. در حال حاضر، تولید بذر ماریتیغال از جمله زراعت های مقرون به صرفه گیاهان دارویی است. بذر ماریتیغال بسیار مورد علاقه موش و آفت های انباری است.

 گونه های دیگر

جنس Silybum در ایران یک گونه علفی یکساله یا دو ساله خار دار دارد که دارای نام های مترادف S. marianum و Cardus marianus است، به صورت خودرو در خوزستان و شمال کشور می رویند. برخی از آنها دارای گل های سفیدند (بذر حاصل از انواع گل سفید، ممکن است بدون ماده موثر باشند). برای جنس  Cardus 100 گونه در جهان معرفی شده است.

 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم
 • خارمریم

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: چهاردهم مردادماه 96

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

250

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

120

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

120

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

120

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

100

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

140

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

140

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

140

9

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

10

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

110

11

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

100

12

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

140

13

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

100

14

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

15

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء، قیمت هر عدد نشاء بین 300 الی 550 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء از هر نوعی 600 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

فروش انواع نشاء گیاهان دارویی

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..
IMAGE قلمه به لیمو

قلمه به لیمو Verbenaceae :تیره Lippa citriodora – Aloysia citriodora :نام لاتین Lemon verbena – Herb Louisa :نام انگلیسی به لیمو :نام فارسی لویزه :نام عربی   اشكال مصرف: 1-    دارويي: گياه خشك- تازه  ،... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آرتیشو

آرتيشو نام انگلیسی: artichoke نام علمی: cynara scolymus خانواده: Asteraceae آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می‌شود. رومی‌ها در... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آویشن باغی

آویشن باغی     نام انگليسي: Thyme نام علمي Thymus vulgaris خانواده: Lamiaceae   اختصاص به نواحي غرب مديترانه داشته و دو گونه از اين گياه مطرح بوده است كه يكي براي مصارف طبي بكارمي... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء بادرنجبویه

بادرنجبویه نام انگلیسی: Lemon balm, Bee balm, Common balm, Balm نام علمی:Mellissa officinalis خانواده: Lamiaceae   مقدمه بادرنجبویه از گیاهان معطری است که مردم بعضی سرزمین‌ها از مدت‌ها پیش خواص... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء زوفا

زوفا نام انگلیسی: Hyssop نام علمی: Hyssopus officinalis L. خانواده:Lamiaceae مقدمه زوفا یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی و ادویه‌ای به شمار می‌رود. در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سرخارگل

سرخار گل نام انگلیسی: Purple coneflower نام علمی:Echanacea purpurea خانواده:Asteraceae   مقدمه گونه‌های مختلف سرخارگل گیاهانی هستند که در گذشته نزد بومیان آمریکایی  از اهمیت فراوانی... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سنبل الطیب

سنبل الطیب نام انگلیسی: Valerian نام علمی: Valeriana officinalis خانواده: Valerianaceae مقدمه ریشه و ریزوم سنبل الطیب در تمام فارماکوپه های معتبر به عنوان یک گیاه دارویی معروفی شده است.... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء گل راعی

گل راعی یا علف چای یا هوفاریقون نام انگلیسی: St John's wort نام علمی: Hypericum perforatum L تیره: Hypericaceae  مقدمه امروزه در صنایع مدرن داروسازی از مواد مؤثره این گیاه ارزشمند، داروهای... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء مریم گلی

مریم گلی نام انگلیسی: Sage نام علمی: Salvia officinalis L خانواده: Labiatae (Lamiaceae) مقدمه بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء نعناع فلفلی

نعناع فلفلی نام انگلیسی: Peppermint نام علمی: Mentha piperita L. خانواده: Lamiaceae  مقدمه از هزاران سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از... ادامه مطلب ..

کانال تلگرام شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

IMAGE تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري مي نمايند. به... ادامه مطلب ..

گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس Lavandula officinalis گیاه خشک و گل خشک و اسانس 4... ادامه مطلب ..

نرم افزار آموزشی تولید شرکت

IMAGE نرم افزار شناخت گیاهان دارویی

نرم افزار شناخت گیاهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه با استفاده از منابع معتبر کشور در جهت شناسایی گیاهان دارویی و آشنایی با خواص آنها تهیه و تولید گردید. 1 عدد... ادامه مطلب ..

فروش و توزیع آلوئه ورا

IMAGE فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.   ادامه مطلب ..

مشاوره، آموزش، انجام پایان نامه و پروژه

IMAGE مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه ها

  مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و دانشجویی از سطوح کاردانی تا دکتری ادامه مطلب ..