شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

آناناس

نام لاتین: pineapple

نام علمی: Ananas comosus 

خانواده: Bromeliaceae

تاریخچه

موطن اصلی آناناس آمریكای مركزی می ‌باشد. گیاهی تك ‌لپه ‌ای، گرمسیری و علفی چند ساله است. دارای یك گل ‌آذین و میوه انتهایی بوده و مشخصه اصلی این خانواده گلدهی شاخساره برای یك ‌بار است. آناناس به وسیله پا جوش‌ هایی كه از پایه ساقه بلند می‌ شود جایگزین می ‌گردد. از نظر سیستم ریشه‌ ای، ریشه ‌های آن سطحی، محدود و نابجا بوده و به شكل افقی تا 60 سانتی ‌متر و عمق تا یك متر گسترش دارند. وقتی پاجوش‌ ها را می‌ كاریم ریشه‌ ها در اعماق پایین ‌تر قرار می‌ گیرند، ولی اگر ساقه جوش‌ ها و تنه جوش ‌ها را بكاریم ریشه‌ های آن بالاتر آمده و در سطح خاك قرار می ‌گیرد و به خاطر بالا بودن ریشه ‌ها و سطحی بودن آنها مزرعه آناناس را هر 4-3 سال یك ‌بار تجدید می‌ كنند.

آناناس مثل موز ساقه كاذب دارد كه از به هم پیوستن دمبرگ ‌ها به وجود می ‌آید. برگ‌ ها از ساقه بزرگترند، رنگ برگ‌ ها معمولاً در قسمت فوقانی قرمز ابلق و در سطح زیرین خاكستری نقره‌ ای است. تعداد برگ‌ ها به 80-60 عدد می ‌رسد. ساختمان برگ طوری است كه در سطح رویی فاقد روزنه بوده و در سطح زیرین دارای روزنه است. در هر میلی متر مربع برگ 85-70 روزنه دارد. یكی از سلول‌ های كناری روزنه رشد كرده و به ‌صورت در پوش روی روزنه قرار می ‌گیرد این درپوش به صفحه تریكوم معروف است. لذا تعرق را به حداقل می ‌رساند. برگ‌ ها به شكل روزت هستند. هم چنین برگ ‌ها نوك تیز و پهن هستند. برگ‌ ها كمی فرورفته بوده و آب را به سطح پایین و ریشه‌ ها هدایت می‌كنند. حاشیه برگ‌ ها در برخی ارقام دارای مقداری خار است، این خار ها هر قدر كمتر و نرم ‌تر باشند بهتر است. در كولتیوار های اصلاح شده كمتر و نرم‌ ترند. برگ‌ ها قبل از گلدهی باز می ‌شوند. جوانه انتهايي ساقه گل را به ‌وجود مي ‌آورد. گل‌ های آناناس دو جنسی و كامل است. یعنی اعضای گل 3 یا مضربی از 3 است. 3 كاسبرگ، 3 گلبرگ و 6 پرچم و یك مادگی دارد و تخمدان 3 برچه‌ای دارد. گل ‌آذین آن 200-100 گل دارد كه باعث تشكیل میوه مركب می‌شود كه syncarpe ناميده دارد. گل‌ ها دارای شهد است هر میوه مركب از چند گل جدا از هم تشكیل شده كه بر روی یك گل ‌آذین متراكم قرار دارند. مثل توت سفید، انجیر و آناناس. در آناناس میوه مركب، تركیب میوه‌ چه ‌های شبیه سته، پایه كاسبرگ‌ ها و براكته‌ه ای گل می ‌باشد. میوه رسيده شبیه میوه كاج بوده ولی ابعاد آن فرق می‌كند به‌طور متوسط عریض‌ترین قسمت در ته میوه است. وزن میوه حدوداً میانگین 2/2 كیلوگرم است (در رقم Cayenne ).

گوشت میوه رسیده سفید تا زرد است. قسمت خوراكی میوه 60% كل میوه را تشكیل می ‌دهد و 85% قسمت خوراكی میوه را آب تشكيل مى‌ دهد. در بالای میوه تاج (crown) میوه وجود دارد. كه حاوی 50-15 عدد برگ است و از این قسمت نیز برای ازدیاد استفاده می‌ كنند. فایده دیگر crown این است كه سایه روی میوه در حال نمو ایجاد می‌كند و لذا احتمال آفتاب سوختگی میوه را كاهش می ‌دهد. زیر میوه تنه جوش یا slip  وجود دارد و در كنار برگ ‌ها پاجوش ديده مي ‌شود. هم چنین بر روی ریشه پاجوش ‌های زیرزمینی توليد مي‌ گردد.

نیاز های اکولوژیکی

از نظر آب و هوا آناناس در هوای 35-16 درجه سانتی ‌گراد رشد می ‌كند.  بهترین دما برای آن 26-20 درجه سانتی‌ گراد بوده و دمای بالا و پایین در كیفیت و نسبت قند به اسید میوه تأثیر می‌ گذارد . مقاومت رقم Queen نسبت به تغییرات دما از رقم Cayenne بیشتر است. آناناس تا حدی به خشكی مقاوم است و جزو گیاهان CAM به حساب می ‌آید. رطوبت بالای هوا، شب‌های خنك و نور كامل خورشید را می ‌پسندد و دلیل مقاومت به خشكی آن یكی به خاطر ساختمان برگ و دیگری جزو گیاهان CAM بودن است.

از نظر خاك، خاكی با عمق متوسط 1 – 5/0 متر با زهكش خوب و بافت لوم رسی شنی یا بافت شنی را می ‌پسندد. بهترین pH برای آن حالت اسیدی است كه محدوده 6/5 – 5/4 برای آن مناسب است. البته در برخی از منابع محدوده 5/6 – 5 را نوشته‌ا ند، ولی در حالت كلی شرایط اسیدی خاك و خاك ‌های با زهكشی خوب را می‌ پسندد. به زهكشی پایین خیلی حساس هستند. Ec كمتر از des/m 5/0 براي پرورش آن مناسب است. در خاك بایستی مقدار زیادی مواد آلی و پتاسیم وجود داشته و خاك باید غنی و حاصلخیز باشد تا تولید خوب وجود داشته باشد. خاك‌ هایی با میزان بالای آلومینیوم و منگنز را تحمل می ‌كنند و مواد آلی و پتاسیم زیاد برای تولید حداكثر محصول ضروری است.

ترکیبات شیمیایی و خواص دارویی

مهمترین ترکیبات شیمیایی آناناس فلاونوئید ها، اسید کوماریک و استرول ها می باشد. آب برگ تازه یا برگ ها به تنهایی مسهل قوی و ضد کرم و کرم کش هستند. آب تازه میوه آن هضم کننده ای عالی، تصفیه کننده خون است و برای درمان زگیل پوستی، جذام به کار می رود و برای دیفتری نیز مفید است. آب تازه میوه آن مدر، ضد اسکوربیک، معرق، مسهل ضعیف، خنک کننده و کمک کننده به هضم غذا است. آب میوه نارس آن ترش، قابض، مدر قوی، ضد کرم و قاعده آور است. در مقدار زیاد تسریع کننده سقط (سقط آور) است. آب و عصاره الکلی میوه نارس آن دارای قدرت ضد باروری است. ساقه های زیرزمینی آن نیز دارای فعالیت ضد باروری است. میوه و برگ های آن مصرف می شود. میوه نارس ترش آن هضم را بهبود می بخشد، اشتها را زیاد می کند و سوء هاضمه را تسکین می دهد. در طب سنتی هند آن را مقوی رحم می دانند. میوه رسیده آن خنک کننده و آرام بخش است است و برای فرو نشاندن باد و تقلیل زیادی اسید معده به کار می رود. فیبر موجود در آن تسکین دهنده مفید یبوست است. شیره (آب) میوه رسیده آناناس مقوی هضم و مدر است. تصور می شود برگ های آن کمک کننده مفیدی به آغاز دوره قاعدگی و آسان کننده درد آن می باشد.

مهمترین اثرات درمانی آن عبارتند از: ضد درد، ضد چسبندگی پلاکت ها، سقط کننده، ضد خیز و ورم و آب آوردگی، ضد باروری، ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد تب، ضد کمبود ویتامین C، ضد سرطان، هضم کننده، قابض، صفرا آور، ضد احتقان، معرق، ادرار آور، مسهل، هضم کننده چربی، شل کننده عضلات، ضد کرم تنیا، مقوی و محرک رحم و قاعده آور.

گرده ‌افشانی و تشكیل میوه   

در ارقام تجاری به دلیل اتواستریل بودن یا خود عقیم بودن گل‌ها، خود ناسازگاری وجود دارد و به همین خاطر به طریقه پارتنوكارپی میوه می‌ دهند در ارقام وحشی حالت عقیمی كم است و تعدادی از گل‌ ها می ‌توانند تلقیح شده و دانه‌ های سفتی تولید كنند و پارتنوكارپي اختياري بوده و اگر گرده افشاني شود توليد دانه مي‌ كند. گرده‌ افشانی توسط مرغ مگس‌خوار و پرنده شهد خوار انجام می ‌شود. آناناس ‌های اهلی یا تجاری تریپلوئید هستند و در اثر جهش از آناناس ‌هاى دیپلوئید ها به‌وجود آمده ‌اند. برای زودرسی و یكنواختی تشكیل میوه از هورمون‌ هایی نظیر اتیلن و نفتالین استیك اسید استفاده می ‌كنند.

بحث مهمی كه در آناناس وجود دارد ازدیاد آن است كه به طریقه غیرجنسی صورت می ‌گیرد و در آن از 4 نوع نمونه گیاهی از 4 قسمت گیاه استفاده می ‌شود.

Slip

شاخساره‌ های برگ ‌دارى هستند كه در زیر میوه قرار داشته و متصل به دم میوه هستند كه عمدتاً هم در نزدیكی ته میوه دیده می‌ شوند. زمانی كه نصف میوه رشد كرد ظاهر می ‌شوند. اندازه و تعداد slip ها بسته به سلامت گیاه فرق می‌كند. آنها را 3-2 ماه بعد از برداشت میوه جمع ‌آوری می‌ كنند. البته متداول ‌ترین اندام ازدیاد آناناس هستند و عمدتاً 20-18 ماه پس از كاشت میوه می‌ دهند. البته برخی منابع این عدد را 16-14 ماه بیان می‌ كنند.

Ground sucker  یا پاجوش زمینی

اندام تكثیری كه از جوانه‌ های جانبی روی ساقه از محل طوقه تولید می ‌شود و معمولاً 14-12 ماه پس از كاشت تولید میوه می‌ كند. این پاجوش‌ ها دارای برگ‌ های طویلی بوده و از انتهای تحتانی این پاجوش ‌ها ریشه‌ ها خارج شده و در زمین نفوذ می ‌كند. اما چون این پاجوش ‌ها ضعیف هستند كمتر در ازدیاد مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

Side shoot or sucker

به شاخساره‌ هایي كه از جوانه ‌های محوری روی ساقه و يا از قسمت بالایی ساقه و بالای سطح خاك ایجاد می ‌شود، اطلاق مى‌ گردد. در عرض 17-15 ماه پس از كاشت میوه می‌ دهد. آنها را بعد از برداشت میوه از ساقه جدا می ‌کنند و موقع جمع‌ آوری بزرگتر از تاج و slip هستند. مهمترین مشكل پاجوش ‌ها این است كه میوه‌ ها یكنواخت نمی ‌رسند یعنی میوه ‌ها در دوره ‌های مختلف رسیده و هزینه‌ های برداشت زیاد خواهد بود.

Crown یا تاج  

ساقه كوتاه و برگ ‌های رشد كرده از بالای میوه هستند. 24 ماه بعد از كاشت، میوه می‌ دهند و در بعضی از منابع این زمان را 22 ماه ذكر كرده ‌اند. ریشه ‌دهی آن نسبت به تنه جوش یا slip خوب است. چون ذخایر خوبی دارد. در زمان برداشت میوه، آن را از میوه جدا كرده، خشك می ‌كنند، در قارچ كش غوطه ور می‌كنند، بعد آنها را هرس می‌كنند، وزن كرده و درج ه‌بندی می‌ كنند. آنها براساس وزن درج ه‌بندی می ‌شوند تا تنوع به حداقل برسد. میوه‌ های تازه با تاج فروخته می‌شوند ولی آناناس‌ هايی كه فرآوری مي ‌شوند تاج‌ هايشان برای ازدیاد به كار می ‌رود. بین 4 مورد ذكر شده تاج، Slip و پاجوش بيشتر برای ازدیاد استفاده می ‌شود و بین این سه، تاج ‌ها به دليل  سیستم ریشه ‌ای خوب و ذخایر غذايى ‌مناسب، در برخی از كشور ها ترجیح داده می ‌شوند. چون ریشه‌ های آنها بهتر از slip است. ولی در اكثر منابع می‌ن ویسند كه  slipها را برای آناناس‌كاری‌ های تجاری و در سطوح كم بیشتر از crown استفاده می‌ كنند.

 Slipها زمانی كه 50% میوه نمو كرد ظاهر می ‌شوند. خصوصیت slip این است كه مدت انبار و ذخیره آن طولانی است و در كشت بافت نیز بهترین ریزنمونه ‌های ازدیادی را تولید می ‌كند. اما Sucker ها موقع جمع ‌آوری بزرگتر از  slipها و تاج هستند. عیب آن این است كه رسیدن میوه یكنواخت نیست و از نظر زمان برداشت تاج‌ ها دیررس ‌تر از slip ها است. به خاطر تفاوت‌ هايي (مخصوصاً از نظر زمان میوه‌ دهی) كه در بین این اندام‌ های ازدیادی رویشی وجود دارد هیچگاه در یك مزرعه سه نوع ماده ازدیادی استفاده نمی ‌شود. بهترین و متداول‌ترین روش استفاده از slip و تاج است. در اكثر موارد از slip استفاده می‌كنند ولی در برخی كشورها تاج را ترجیح می‌ دهند. در موقع ازدیاد بعد از جدا كردن اندام‌ های ازدیادی آنها را بایستی درمعرض هوا قرار دهيم. مدت این كار یك یا چند هفته بعد از بریدن آنها از گیاه مادری است. این امر باعث ايجاد یك لایه كالوس در سطح بریده شده مى‌شود و پوسیدگی ناشی از حمله میكروارگانیسم ‌ها را بعد از كاشت كاهش می ‌دهد. كاشت آناناس در شروع یا طول فصل بارندگی انجام می‌گیرد و درجاهایی كه بارش مداوم وجود دارد در هر موقع از سال می‌ توانیم آن را بكاریم.

سیكل زندگی آناناس

4-3 سال طول می ‌كشد و معمولاً بعد از اینكه اولین میوه ‌های حاصل از ازدیاد برداشت شد بعد از این مرحله از پایه گیاه اصلی 3-0 شاخساره به وجود می ‌آید. معمولاً طول زمان از كشت تا تولید 24-15 ماه است. این شاخساره‌ هایی كه در پایه گیاه بعد از محصول اصلی تولید می ‌شوند رشد كرده و گیاهان جدیدی را تولید می ‌كنند كه محصول حاصل از این  suckerها در حدود 1 سال بعد تولید می ‌شود  كه به آن "First ratoon crop" می‌ گویند. با تولید اولین ratoon crop گیاه یك سیكل جدید را از اندام ازدیادی نظیر slip یا تاج تا تولید محصول اقتصادی طی می‌ك ند. اگر گیاه قوی باشد دومین محصول حاصل از پاجوش ‌ها نیز بر روی گیاه تولید می‌ شود و یك سیكل تقریباً 4 ساله را تكمیل می ‌كند. برای تولید سومین محصول گیاه باید قدرت و بنیه ‌ای قوی داشته باشد ولی در بیشتر موارد به خاطر نبود قدرت و بنیه كافی در گیاه محصول سوم وجود ندارد یا خیلی ضعیف و كوچك است. لذا بسته به شرایط حاصلخیزی خاك و وجود یا عدم وجود نماتد در خاك این محصول را نگه داشته یا حذف می ‌كنند. اندازه میوه در محصول اول بزرگتر از محصول دوم و آن هم بزرگ تر از محصول سوم است. میوه‌های حاصل از ratoon ها كوچ كتر ، شیرین ‌تر، اسیدیته (اسيد سيتريك) كمتری، عطر و طعم آنها نیز بیشتر است و برای فرآوری، كمپوت‌ سازی، مربا سازی و مواردی از این قبیل استفاده می‌ شود. بعد از 4 سال از كاشت آناناس به خاطر سطحی شدن ریشه‌ ها و ضعیف شدن گیاه مزرعه آناناس را تجدید می ‌كنند.

Forcing آناناس

برای تنظیم زمان برداشت و رسیدگی میوه‌ ها از این روش استفاده می‌ كنند. برای این منظور از هورمون اتیلن و از انواع تجاری آن با نام اتفن و یا تركیبات آزاد كننده اتیلن مانند NAA استفاده می ‌كنند. برای افزایش كارایی عمل پیش ‌رس كردن بهتر است در زمان گل دهی معمول گیاهان از هورمون‌ها استفاده بشود و نیز باید میزان كاربرد ازت و قدرت رشد گیاه كمتر باشد و نیز اگر شب‌ ها خنك باشد به ویژه دمای زیر 24 درجه سانتی‌ گراد كارایی پیش ‌رس كردن بالا خواهد بود.

آبیاری آناناس

در عین اینكه مقاوم به خشكی است ولی برای تولید محصول خوب به آبیاری متوسطی نیاز دارد. آبيارى به ویژه در طول دوره رویشی ضروری است. كمبود آب در این مرحله باعث توقف رشد گیاه و كاهش گلدهی می ‌شود. در طول دوره گل دهی مزرعه آناناس بايد آبیاری بشود .

كوددهی

3 عنصر N,k,Fe مهم هستند. آناناس به فسفر و كلسیم كمتری نیاز دارد  و نیاز به این دو عنصر 4-2 ماه قبل از آغازش گل دهی است. یعنی در 5 ماه اول بعد از كاشت نیاز ی به فسفر و كلسیم ندارد.

ازت در رشد و تكامل گیاه نقش بسیار مهمی دارد بالاترین میزان نیاز به ازت 2 ماه قبل از ظهور گل است و بعد از تشكیل گل نیاز به ازت كمتر خواهد شد و زیادی آن باعث رشد پاجوش‌  ها شده و كیفیت و اندازه میوه كم می ‌شود. پتاسم در كیفیت میوه تأثیر دارد. باعث افزایش سطح و تعداد برگ ‌ها می ‌شود و به دنبال آن فتوسنتز افزايش، تولید و عملكرد بالا خواهد رفت. پتاسیم طعم، كیفیت و راندمان تولید و نیز رنگ میوه را تحت تأثیر قرار می ‌دهد و باید به طور مداوم از آن استفاده نمایند. پتاسیم در خاك ‌های شنی به مقدار 300 كیلوگرم در هكتار و در خاك های رسی به میزان 200 كیلوگرم در هكتار استفاده می‌ شود.

بهترین روش كاربرد پتاسیم پخش آن در زمین قبل از كاشت خواهد بود. ولی در طول دوره رشد نیز می‌ توان از این كود استفاده كرد. آناناس به كمبود آهن بسیار حساس است. لذا باید pH خاك اسیدی باشد. خاك‌های سبك وداراي مواد آلي تهويه خوبي دارند و اینها شرایطی است كه جذب آهن را افزایش می ‌دهد. آناناس به كمبود روی نیز حساس است و برای جبران كمبود آن ابتدا باید مدیریت خوب باغي انجام شود و سپس سولفات ‌روی به صورت محلول پاشی استفاده شود. برای جبران كمبود روی و آهن از محلول پاشی سولفات ‌روی و آهن می ‌توان استفاده كرد.

نیاز آناناس به فسفر كم است ولی در موقع تشكیل گل نیاز به این عنصر افزایش می‌ یابد و باید 4-2 ماه قبل از تشكیل گل استفاده بشود. كمبود فسفر باعث كاهش عملكرد محصول می ‌شود ولی زیادی آن نیز مضر است و باعث جلوگیری از  جذب روی می‌ شود. نحوه مصرف آن قرار دادن كود فسفر در چاله و قبل از كاشت می‌باشد. از سویی كاربرد كودهای حیوانی پوسیده نیز قبل از زمان كاشت بسیار ضروری است.

تراكم كاشت

تراكم گیاه در هكتار معمولاً 45- 40 هزار اصله در هكتار است. فاصله ردیف ها 90-75 سانتی ‌متر و فاصله دو گیاه از هم 30-25 سانتی ‌متر است. البته در برخی منابع در حالت خاص تراكم را 75000-58700 ذكر كرده ‌اند. اما در حالت كلی افزایش تراكم اندازه میوه را كاهش می‌ دهد و چنین میوه‌ های برای فرآوری مناسب هستند.

اعمال زراعی مهم

زمین باید قبل از كاشت با قارچ كش ضد عفونی بشود. از مالچ ‌های پلاستیكی برای افزایش دمای خاك در ناحیه ریشه، افزایش و ذخیره رطوبت، كاهش جمعیت علف‌ های هرز و نیز كاهش نماتد استفاده می‌ شود. نهایتاً بعد از انجام اعمال زراعی برداشت آناناس صورت می‌ گیرد.

آناناس یك محصول نافرازگرا است. شاخص رسیدگی آن تغییر رنگ پوست میوه از سبز به زرد است. درجه رسیدگی كه در آن میوه برداشت می ‌شود به نوع مصرف بستگی دارد. برای تازه ‌خوری درجه رسیدگی بسته به نوع حمل و نقل و فاصله تا بازار نیز دارد. به عنوان یك قاعده كلی وقتی ردیف پایین میوه ‌چه ‌ها شروع به زرد شدن كرد برداشت برای تازه‌ خوری آغاز می ‌شود. میوه ‌های برداشت شده قبل ازاین مرحله نمی ‌رسند و شیرینی مناسب را ندارند. برای كمپوت ‌سازی شاخص رسیدگی آن این است كه 50% میوه‌ ها از ردیف پایین شروع به تغییر رنگ نمایند. آناناس بعد از برداشت باید سریعاً سرد شود و نگهداری آن باید در محلی با دمای 8 درجه سانتی‌ گراد و رطوبت نسبی 90-85% صورت بگیرد. دمای نگهداری میوه ‌های كمتر رسیده 55–50 درجه فارنهایت و برای میوه‌های رسیده 45 درجه فارنهایت است. میوه‌ ها در دمای زیر 45 درجه فارنهایت سرما زده می ‌شوند.

ارقام آناناس

Cayenne: بذر نمی ‌دهد و مهمترین رقم است. میوه ‌های درشت دارد و وزن میوه4-3/1 كیلوگرم است. رنگ نارنجی نزدیك به قرمز دارد و رنگ گوشت زرد كمرنگ تا زرد طلایی است و میوه استوانه ‌ای. بیشتر برای فرآوری استفاده می  ‌شود. اسیدیته بالایی دارد. پوست نازك كه به آسانى صدمه می ‌بیند و برای تازه‌خوری استفاده نمی ‌شود.

Queen:  به آن ملكه هم می‌گویند. از گروه آناناس‌ ها با برگ‌ های كوتاه، پرتیغ و به رنگ سبز كم رنگ است. عطر و طعم آن عالی است و وزن میوه آن كمتر از 3/1 كیلوگرم است. میوه كمی حالت خار دار دارد و استوانه ‌ای شكل است. رنگ پوست میوه زرد پررنگ و رنگ گوشت آن زرد طلایی است. عمدتاً برای فرآوری به كار می ‌رود.

Spanish: دومین رقم تجاری بعد از Cayenne است و معروف به Red Spanish است و بیشتر در اروپا كاشته می ‌شود. برای تازه‌ خوری مناسب است. خاصیت تولید slip بالایی دارد. رنگ میوه ‌های آن زرد كمرنگ است و وزن میوه آن 900  گرم تا 8/1 كیلوگرم است.

Abacacsy: دارای برگ‌ های طویل تیغ‌ دار صورتی رنگ است. وزن میوه در حدود 5/1 كیلوگرم است. پوست میوه قرمز خیلى كمرنگ و گوشت سفید رنگ دارد. از نظر طعم بسیار مطلوب است. ولی برای كنسرو و صادرات نامرغوب و فقط برای مصرف تازه خوری مناسب است.

داشتن تاج ‌هاي متعدد در آناناس يك صفت نا مطلوب است. ميوه‌ هاي درشت، داراي گوشت زرد و تاج كمتر مطلوب ‌ترين آناناس است و اگر گوشت سفت باشد بهتر است.

  • نهال آناناس
  • نهال آناناس

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب