کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران

فراسیون

نام انگلیسی: horehound

نام علمی: Marrubium vulgare L.

خانواده: Lamiaceae

مقدمه

فراسیون در طب سنتی بسیاری از کشور ها به عنوان یک گیاه ارزشمند مورد توجه بوده است. به طوری که مردم بعضی از کشور ها برای معالجه بیماری های ریوی، سل و برونشیت از این گیاه استفاده می کرده اند. مردم آمریکای شمالی برای رفع گلو درد و درمان سرفه از دم کرده این گیاه استفاده می کردند. مردم بعضی کشور ها از گیکره رویشی تازه فراسیون به عنوان سبزی نیز استفاده می کنند.

نام ماروبیوم از کلمه تلخ مشتق شده و اشاره به تلخ بودن پیکره رویشی این گیاه دارد. هوار (برگرفته از نام انگلیسی فراسیون) اشاره به کرک های سفید رنگ و انبوه این گیاه دارد.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که پیکره رویشی فراسیون خاصیت دارویی داشته و برای معالجه بیماری های صفراوی و درمان ناراحتی های مربوط به دستگاه گوارش به کار می رود. مواد موثره این گیاه خلط آور بوده و سبب کاهش التهاب های حنجره و مجاری تنفسی می شود. فراسیون در صنایع نوشابه سازی (تولید نوشابه های اشتها آور) و همچنین به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد.

این گیاه در سطوح وسیعی در فرانسه و تعداد دیگری از کشور های اروپایی کشت می شود.

مشخصات گیاه

فراسیون گیاهی علفی، چند ساله و متعلق به تیره نعناع است. منشاء این گیاه آسیای مرکزی و نواحی مدیترانه گزارش شده است.

ارتفاع این گیاه متفاوت و بین 40 تا 60 سانتی متر است. ساقه چها گوش، مستقیم، منشعب و پوشیده از کرک های سفید رنگ است.

برگ ها به رنگ سبز تیره، تخم مرغی شکل یا کم و بیش گرد بوده و به صورت متقابل روی ساقه قرار می گیرند. سطح برگ ها نا صاف و پوشیده از کر های سفید رنگ است. پیکر رویشی این گیاه از بوی تند و مزه تلخی برخوردار است.

گل های فراسیون سفید رنگ و به صورت مجتمع در محل زاویه برگ ها ظاهر می شود. زمان ظهور گل ها با توجه به شرایط اقلیمی محل رویش متفاوت است و از خرداد تا شهریور ماه بر روی گیاه پیدیدار می شوند.

میوه فندقه، به رنگ قهوه ای روشن و به شکل تخم مرغ بوده و طول آن 5/1 تا 2 میلی متر است. داه به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای است. وزن هزار دانه 95/0 تا 2/1 گرم است. دانه های فراسیون معمولا از قوه رویشی کمی (حدود 30 درصد) برخوردارند.

پیکر رویشی این گیاه حاوی مواد موثره است. مهمترین آنها را مواد تلخ مانند ماروبئین (به مقدار 3/0 تا 1 درصد) تشکیل می دهد که منشاء ترپنی دارند. پیکره رویشی فراسیون همچنین حاوی تانن (به مقدار 6 تا 7 درصد)، مواد موسیلاژی (به مقدار 5 تا 6 درصد) و مقدار کمی اسانس (بین 2/0 تا 3/0 درصد) است. مهمترین ترکیبا اسانس را مونو ترپن ها و سزکویی ترپن ها تشکیل می دهند.

نیازهای اکولوژیکی

فراسیون در طول رویش به آفتاب فراوان و هوای گرم نیاز داشته و قادر به تحمل خشکی است. اگر چه در تابستان دما های بالا را تحمل می کند ولی در زمستان به سرما حساس است و در دمای زیر صفر برای مدت طولانی خشک می شود. فراسیون در هر نوع خاکی می روید، ولی خاک های آهکی با زهکش مناسب برای رویش این گیاه مناسب است. فراسیون در طیف وسیعی از پی اچ (5/4 تا 3/8) می روید.

تناوب کشت

فراسیون چها تا پنج سال در یک زمین باقی می ماند. در این شرایط علف های هرز می توانند بر این گیاه غلبه یافته و رویش ان را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو تناوب آن باید با گیاهانی باشد که از گسترش علف های هرز به خصوص علف های هرز چند ساله جلوگیری می کنند.

گیاهان وجینی برای تناوب کشت با فراسیون گیاهان مناسبی هستند.

مواد و عناصر غذایی مورد نیاز

فراسیون در طول رویش به مواد و عناصر غذایی زیادی نیاز ندارد. از آنجایی که این گیاه به کود های آلی حساس است، این کود ها می بایست در اختیار گیاهانی که با فراسیون به تناوب کشت می شوند، قرار گیرند.

از سال دوم رویش توصیه می شود با توجه به وضعیت خاک مقادیر متوسطی ازت، فسفر و پتاس در اختیار گیاهان قرار گیرد.

آماده سازی خاک

پس از برداشت گیاهانی که با فراسیون به تناوب کشت شده اند، باید شخم متوسطی زده شود. اوائل بهار با شکستن سله ها و خرد کردن کلوخه ها می بایست زمین را تسطیح و بستر آن را برای کشت فراسیون آماده کرد.

تاریخ و فواصل کاشت

زمان مناسب برای کشت بذور فراسیون در خزانه زیر پلاستیک اواخر اسفند ماه تا اوایل فروردین ماه است. بذر ها در ردیف هایی به فاصله 15 تا 20 سانتی متر کشت می شوند. عمق کشت بذر باید بین 5/1 تا 2 سانتی متر باشد. هنگامی که ارتفاع نشاء های حاصل به هشت تا ده سانتی متر رسید (اواخر اردیبهشت تا اوائل خرداد) می بایست آنها را به زمین اصلی منتقل کرد.

زمان مناسب برای تکثیر رویشی فراسیون نیز اواخر شهریور تا اوائل مهر ماه است.

در هر دو حالت، بوته ها باید در ردیف هایی به فاصله 50 تا 60 سانتی متر و فاصله دو بوته روی ردیف نیز 30 تا 40 سانتی متر در زمین اصلی کشت شوند.

روش کاشت

فراسیون را می توان توسط بذر یا از طریق رویشی تکثیر کرد.

با توجه به پایین بودن قوه رویشی بذر فراسیون، کشت مستقیم آن توصیه نمی شود. تکثیر این گیاه توسط بذر تنها در سطوح کوچک کشت و یا در خزانه زیر پلاستیک امکان پذیر است. در این حالت چنانچه کشت به صورت ردیفی باشد می بایست در هر متر طول ردیف مقدار دو گرم بذر با کیفیت مناسب کشت گردد. چنانچه کشت در خزانه به صورت دست پاش باشد می بایست در هر متربع 200 تا 300 بذر ریخته شود.

تکثیر رویشی بهترین روش تکثیر فراسیون بوده و از طریق تقسیم بوته صورت می گیرد. در این روش بوته هایی را که سه تا چهار سال از عمر آنها می گذارد، از زمین خارج می کنند. سپس هر بوته را به سه تا چهار قسمت تقسیم و در زمین اصلی کشت می کنند. پس از انتقال بوته ها به زمین اصلی بلافاصله زمین را باید به طور مناسب آبیاری نمود.

مراقبت و نگهداری

مهمترین عملیات داشت این گیاه مبارزه با علف های هرز است. در طول رویش گیاه، بر حسب تراکم و نوع علف های هرز باید دو مرتبه علف های هرز سزح مزرعه را وجین کرد. وجین مکانیکی علف های هرز در سطوح وسیع توسط کولتیواتور انجام می شود.

آبیاری مناسب مزارع فراسیون در مواقعی که هوا برای مدت طولانی خشک باشد توصیه می شود.

تاکنون آفت یا بیماری خاصی روی فراسیون گزارش نشده است.

برداشت محصول

فراسیون در مرحله گلدهی از بیشترین مقدار مواد موثره برخوردار است. در سال اول رویش یک مرحله و در سال های بعد دو و یا حتی سه مرحله می توان پیکر رویشی گیاهان را برداشت کرد. برداشت پیکره رویشی فراسیون از فاصله پنج تا هشت سانتی متری سطح زمین انجام می شود. محصول در سطوح کوچک توسط داس و در سطوح وسیع کشت یا ماشین برداشت می شود.

محصول را پس از برداشت، باید خشک کرد. با استفاده از جریان هوای آزاد و یا استفاده از خشک کن های الکتریکی می توان محصول را خشک کرد. خشک کردن محصول با روش جریان هوای آزاد باید در سایه انجام شده و گیاهان با ضخامت کم روی هم پهن شوند. چنانچه از خشک کن های الکتریکی استفاده شود دمای مناسب برای خشک کردن محصول نباید از 40 درجه سانتی گراد بیشتر شود.

پس از خشک شدن، محصول را باید بسته بندی و در مکان مناسبی نگهداری نمود. بعضی افراد به گرد و غبار دانه های گرده این گیاه حساس هستند. از این رو هنگام کار باید از دستکش های مخصوص، روپوش و ماسک استفاده کنند.

عملکرد پیکر رویشی خشک فراسیون در سال اول رویش 1 تا 5/1 تن در هکتار می باشد که از سال دوم به بعد افزایش یافته و به 5/1 تا 5/2 تن هکتار می رسد.

  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون
  • فراسیون

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: چهاردهم مردادماه 96

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

250

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

120

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

120

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

120

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

100

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

140

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

140

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

140

9

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

10

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

110

11

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

100

12

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

140

13

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

100

14

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

15

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء، قیمت هر عدد نشاء بین 300 الی 550 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء از هر نوعی 600 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

فروش انواع نشاء گیاهان دارویی

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..
IMAGE قلمه به لیمو

قلمه به لیمو Verbenaceae :تیره Lippa citriodora – Aloysia citriodora :نام لاتین Lemon verbena – Herb Louisa :نام انگلیسی به لیمو :نام فارسی لویزه :نام عربی   اشكال مصرف: 1-    دارويي: گياه خشك- تازه  ،... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آرتیشو

آرتيشو نام انگلیسی: artichoke نام علمی: cynara scolymus خانواده: Asteraceae آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می‌شود. رومی‌ها در... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آویشن باغی

آویشن باغی     نام انگليسي: Thyme نام علمي Thymus vulgaris خانواده: Lamiaceae   اختصاص به نواحي غرب مديترانه داشته و دو گونه از اين گياه مطرح بوده است كه يكي براي مصارف طبي بكارمي... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء بادرنجبویه

بادرنجبویه نام انگلیسی: Lemon balm, Bee balm, Common balm, Balm نام علمی:Mellissa officinalis خانواده: Lamiaceae   مقدمه بادرنجبویه از گیاهان معطری است که مردم بعضی سرزمین‌ها از مدت‌ها پیش خواص... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء زوفا

زوفا نام انگلیسی: Hyssop نام علمی: Hyssopus officinalis L. خانواده:Lamiaceae مقدمه زوفا یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی و ادویه‌ای به شمار می‌رود. در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سرخارگل

سرخار گل نام انگلیسی: Purple coneflower نام علمی:Echanacea purpurea خانواده:Asteraceae   مقدمه گونه‌های مختلف سرخارگل گیاهانی هستند که در گذشته نزد بومیان آمریکایی  از اهمیت فراوانی... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سنبل الطیب

سنبل الطیب نام انگلیسی: Valerian نام علمی: Valeriana officinalis خانواده: Valerianaceae مقدمه ریشه و ریزوم سنبل الطیب در تمام فارماکوپه های معتبر به عنوان یک گیاه دارویی معروفی شده است.... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء گل راعی

گل راعی یا علف چای یا هوفاریقون نام انگلیسی: St John's wort نام علمی: Hypericum perforatum L تیره: Hypericaceae  مقدمه امروزه در صنایع مدرن داروسازی از مواد مؤثره این گیاه ارزشمند، داروهای... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء مریم گلی

مریم گلی نام انگلیسی: Sage نام علمی: Salvia officinalis L خانواده: Labiatae (Lamiaceae) مقدمه بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء نعناع فلفلی

نعناع فلفلی نام انگلیسی: Peppermint نام علمی: Mentha piperita L. خانواده: Lamiaceae  مقدمه از هزاران سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از... ادامه مطلب ..

کانال تلگرام شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

IMAGE تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري مي نمايند. به... ادامه مطلب ..

گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس Lavandula officinalis گیاه خشک و گل خشک و اسانس 4... ادامه مطلب ..

نرم افزار آموزشی تولید شرکت

IMAGE نرم افزار شناخت گیاهان دارویی

نرم افزار شناخت گیاهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه با استفاده از منابع معتبر کشور در جهت شناسایی گیاهان دارویی و آشنایی با خواص آنها تهیه و تولید گردید. 1 عدد... ادامه مطلب ..

فروش و توزیع آلوئه ورا

IMAGE فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.   ادامه مطلب ..

مشاوره، آموزش، انجام پایان نامه و پروژه

IMAGE مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه ها

  مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و دانشجویی از سطوح کاردانی تا دکتری ادامه مطلب ..