شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

کندر

نام انگلیسی: Frankin cense

نام علمی: Boswellia carteri

خانواده: Burseraceae
 

مقدمه

كندر (كندور يا لبان)، يك نوع گم رزيني معطر است كه به نام هاي Frankincense، Gum olibanum و Salai guggal نيز شناخته مي شود. اين جنس داراي 24 گونه است و عمده ترين گونه هاي آن كه منبع توليد كندر هستند شامل:

Boswellia carteri ، B. frereana، B. serrata و B. papyrifera می باشند. وجود هيچ يك از گونه هاي مولد كندر در ايران گزارش نشده است. كندر موجود در بازار ايران از دو گونه B. carteri ، كه بومي سواحل درياي سرخ خصوصاً ناحيه شمال شرقي آفريقا است و محل اصلي توليد آن كشورهاي سومالي و اتيوپي بوده و گونه B. serrata که در مناطق مختلف هندوستان مي رويد، به دست مي آيد.

مشخصات گیاه

درختی است کوچک که شاخه های منعدد آن در قسمت انتهایی ساقه ظاهر می شود و تماما پوشیده از کرک حتی کرک های پنبه ای جلوه می کند. برگ های مرکب آن، از 7 تا 15 برگچه دندانه دار تشکیل می یابد. گل هایی نر –ماده، به رنگ سفید و مجتمع به صورت خوشه های دراز در محور ساقه دارد.

از تنه آن بر اثر ایجاد شکاف، گم رزینی به صورت شیره سفید رنگ خارج می شود که به سهولت قطرات کوچک می بندد و یا در پی درخت ریخته می شود. این گم رزین، آن سنس Encense یا اولیبان Oliban نام دارد. قطعات کوچک اولیبان، رنگ هایی متفاوت زرد روشن، زرد مایل به قهوه ای، سفید مایل به آبی و سفید مایل به سبز دارند ولی اگر به صورت گرد در آیند، رنگ سفید پیدا می کنند.

طعم اولیبان، معطر و کمی تلخ است. پس از سوختن نیز بوی مطبوع از آن در فضا پخش می شود.

وزن مخصوص آن کمی بیشتر از آب است. در گرما 100 درجه، نرم می شود بدون آنکه ذوب شود.

نیازهای اکولوژیکی

با رویشگاه صخره ای و اغلب با خاک های آهکی.

پراکندگی جهانی

عمان و یمن، جنوب شبه جزیره عربستان

ترکیبات شیمیایی و خواص دارویی

محتويات شيميايي كندر به نوع گونه گياهي مورد استفاده و همچنين فصل و زمان جمع آوري محصول بستگي دارد.

اولیبان در اتر، کلروفرم و اسانس تربانتین حل می گردد. اگر در آب سائیده شود، امولسیونی به رنگ تقریبا سفید می دهد.

اولیبان، دارای نوعی صمغ غیر محلول در الکل به مقدار 25 تا 35 درصد، یک رزین و نوعی اسانس است. قسمت غیر محلول آن در الکل، شامل 20 درصد آرابین و 6 درصد باسورین ولی قسمت محلول آن در الکل، دارای اولیبانورزن به مقدار 33 درصد وزن کلی، 33 درصد بتا اسید بوزولیک  به حالت آزاد و 5/1 (یک و نیم درصد) درصد اسید بوزولیک به حالت ترکیب با مواد دیگر، یک ماده تلخ به مقدار 5/0 (نیم) درصد و 6 تا 9 درصد اسانسی با وزن مخصوص بین 875/0 و 894/0 است

اسانس اخیر، علاوه بر پینن، دیانتن و فلاندرن، دارای نوعی الکل به نام اولیبانول به فرمول C10H16O است.

بوسوليك اسيد ها گروهي از تري ترپنوئيدهاي پنتاسيكليك و اصلي ترين ماده تشكيل دهنده رزين كندر هستند كه به صورت آزاد و يا تركيب با مواد ديگر وجود دارند.

بتا اسید بوزولیک، به فرمول C30H8O3 و به وزن مولکولی 68 / 456  است. بتا اسید بورولیک بیش از دو فرم دیگر آن یعنی آلفا و گاما در اولیبان وجود دارد.

این اسید به صورت بلوری های منشوری شکل دراز در متانول به دست می آید. در کلروفرم اتر، استن و الکل محلول است. 100 میلی لیتر متانول جوشان، 8 گرم آنرا در خود حل می کند.

مصارف سنتی کندر بسیار متنوع است، از بیماری های دندان تا بیماری های پوستی، مشکلات تنفسی و ناراحتی های گوارشی کاربرد دارد.

اثر ضد التهابی

اثر ضدالتهابي كندر در آزمون هاي متعدد برون تني و درون تني به اثبات رسيده است. تحقيقات نشان داده اند كه مكانيسم اثر ضدالتهابي اين گياه به اسيدهاي تري ترپنوئيدي به ويژه بتا  بوسوليك اسيد و مشتقات آن برمي گردد.

بوسوليك اسيدها سبب كاهش تخريب گليكوزامين گليكان ها  مي شوند كه سبب بهبود وضعيت غضروف در بيماران دچار استئو آرتريت و توقف پيشرفت بيماري آنها مي شود.

آسم

عصاره كندر، بهبود قابل توجه و معني داري در علايم بيماري از جمله كاهش تنگي نفس، برونشيت و كاهش تعداد حمله آسمي در مقايسه با گروه دارونما از خود نشان می دهد.

اثرات ضدسرطان

در مطالعات باليني و سلولي مختلف اثر ضدسرطان قدرتمندي از رزين كندر مشاهده شده است. بوسوليك اسيدها باعث مهار تكثير سلول هاي گليوما از طريق القاي مسيرهاي آپوپتوز در اين سلول هاي سرطاني مي شوند و اثر آنتي ادمي در بيماران مبتلا به گليوبلاستوما نشان مي دهند.

اثرات ضدزخم گوارش

بررسي هاي آزمايشگاهي نشان مي دهد كه بوسوليك اسيد به عنوان يك تركيب ضدزخم گوارشي اثرات خوبي دارد. به طور مثال پيش درماني موش هاي صحرايي با بوسوليك اسيد، سبب محافظت وابسته به دوز در برابر عوامل زخم زاي مختلف از قبيل محلول اتانول/ اسيد كلريدريك، انسداد پيلور، آسپرين، ايندومتاسين و استرس دمايي شد. بررسي ها نشان مي دهد كه اين اثر محافظتي مربوط به يك مكانيسم نمي باشد و احتمالاً با افزايش مقاومت مخاط گوارشي، سنتز موضعي پروستاگلاندين هاي محافظ و يا مهار سنتز لكوترين ها همراه است.

اثر بر حافظه

يكي از مهم ترين خواص بسيار مفيد و جالب توجه كندر تقويت حافظه و رفع فراموشي و ضعف حافظه است. احاديث و روايات بسياري از پيامبر اسلام و ائمه اطهار در مورد فوايد آن نقل شده است از جمله پيامبر (ص) فرموده اند: زنان باردار كندر بخورند كه عقل كودك آنها را زياد مي كند و نيز در يكي از توصيه هاي خود به حضرت علي فرمودند: سه چيز حافظه را زياد مي كند: كندر ، مسواك زدن و خواندن قرآن. مصرف كندر به ويژه در زنان باردار و تاثير آن روي حافظه نوزاد از قديم الايام مورد تاكيد بوده است. براي بررسي صحت اين نظريه به شيوه علمي مطالعاتي صورت گرفته است. از جمله اين كه مصرف كندر در موش ها طي دوران شيردهي سبب افزايش قدرت حافظه و يادگيري در نوزادان آنها مي شود. محققان دريافتند كه تجويز كندر، به ويژه دوز 05/0 (پنج صدم) گرم بر کیلوگرم در دوران بحراني رشد و نمو سيستم عصبي جنين و نوزاد، موجب افزايش چشمگير قابليت هاي يادگيري، به ويژه تقويت و نگهداري حافظه مي شود. از اين رو به نظر مي رسد كه كندر مي تواند داراي تاثيري مثبت بر روند تكامل مغز و احتمالاً شكل گيري مناسب درخت هاي دندريتي، اكسون ها و برقراري ارتباطات صحيح بين آنها باشد. همچنين بر اساس گزارش هاي جديد كندر مي تواند از بروز بيماري آلزايمر جلوگيري كند و در معالجه آن نيز موثر باشد.

اثرات پايين آورندگي چربي خون و محافظت كبدي

بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد كه تجويز بخش محلول در آب رزين كندر به موش هاي صحرايي با رژيم غذايي پرچرب سبب كاهش كلسترول تام وافزایش HDL می شود. همچنين عصاره  هگزان كندر باعث محافظت كبد در برابر آسيب هاي ايجاد شده در اثر تتراكلريد كربن، پاراستامول يا تيواستاميد می شود.

اثرات پايين آورندگي قند خون

فرمولاسيون گياهي حاوي رزين كندر (به عنوان يكي از مواد تشكيل دهنده)، اثر خوبي در كاهش قند خون موش هاي صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوتوسين از خود نشان مي دهد كه اين اثر با فن فورمين قابل مقايسه است.

اثر ضدميكروبي

فعاليت اسانس روغني پوست درخت بوسوليا سراتا در برابر باكتري هاي گرم مثبت و منفي آزمايش شده كه نشان مي دهد رشد استافيلوكوك اورئوس ، اشرشياكولي  و پروتئوس و ميرابيليس  را به طور معني داري مهار مي كند.

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب