شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

گل ختمی (ختمی بری)

نام انگلیسی:

Hollyhocks

نام علمی:

Althaea rosea L. var.nigra Hort.

خانواده:

malvaceae

مقدمه

گل ختمی از قرن شانزدهم در اروپا به عنوان گیاهی زینتی و دارویی کشت می شده است. از آن جا که گلهای این گیاه رنگهای متفاوتی دارد، در حال حاضر در باغها و پارکهای بعضی کشورها به عنوان گیاهی زینتی کشت می شود.

در تعدادی از فارماکوپه ها از گلهای همراه با کاسبرگ یا بدون کاسبرگ ختمی به عنوان دارو یاد شده و خواص درمانی آن مورد تاکید قرار گرفته است. از گلهای این گیاه در صنایع داروسازی برخی کشورها داروهایی برای درمان بیماریهای ریوی و تنفسی و همچنین برای معالجه گلو درد تهیه می شود. در استعمال خارجی از آن به صورت ضماد استفاده می شود.

برای رنگ کردن مواد غذایی ، نوشیدنیها ، شیرینی جات از مواد رنگی گل ختمی استفاده می شود.

گل ختمی در سطوح وسیعی در کشورهای بلژیک ، فرانسه ، شبه جزیره بالکان ، روسیه و مجارستان کشت می شود.

مشخصات گیاه

گل ختمی بوته ای استوار ، یک ساله ، دو ساله است. تاکنون بوته ها و واریته های متعددی از این گیاه شناسایی شده اند. عده ای از محققان منشا این گیاه را نواحی مدیترانه می دانند در حالی که عده ای دیگر آسیا را موطن اصلی گل ختمی گزارش کرده اند.

خصوصیات مرفولوژیکی این گیاه در شرایط مختلف اقلیمی متفاوت است.

گیاهان یک ساله گل ختمی از دوره رویشی نسبتا طولانی برخوردارند. چنانچه این گیاهان با تاخیر کشت شوند ، معمولا به ساقه نمی روند ولی برگهای طوقه ای فراوانی تولید می کنند. اگر گل ختمی در اوایل بهار کشت شود، اواخر بهار (خرداد) گیاه به ساقه می رود.

گل ختمی دارای ریشه ای راست، طویل و مخروطی شکل است. این ریشه انشعابهای فراوانی دارد. در گیاهان چند ساله در سال اول رویش برگهای طوقه ای تشکیل می شود و گیاهان از سال دوم به ساقه می روند. ارتفاع این گیاه با توجه به شرایط اقلیمی مختلف مانند زمان کاشت، نوع خاک و وضعیت آب و هوای محل کاشت متفاوت و بین 100 تا 300 سانتی متر است. برگها سبز رنگ و دارای سه تا هفت لوب دندانه دار است. برگهای پایینی با برگهای قسمت بالای ساقه تفاوت دارند. به طوری که برگهای پایینی ساقه درشت تر و بریدگیهای کم و بیش عمیق دارند (تقریبا پنجه ای شکل هستند) ولی برگهای قسمت فوقانی کوچکتر و قلبی شکلند. سطح فوقانی و تحتانی برگها از کرکهای فراوانی پوشیده شده است.

گلها بزرگ و حاوی تعداد زیادی گلبرگ سیاهرنگ به قطر هفت تا هشت سانتی متر است. اولین گلها در اواخر بهار و اوایل تابستان (خرداد-تیر) ظاهر می شود و گلدهی تا اواخر شهریور ادامه می یابد. میوه مسطح و چند لایه ای است که در اطراف آن بریدگی و شیارهای خاصی وجود دارد. داخل میوه چند دانه لوبیایی شکل به رنگ قهوه ای وجود دارد. وزن هزاردانه 8 تا 12 گرم است.

گلها حاوی مواد رنگی متعلق به گروه آنتوسیانین هاست و شامل ((آلته این)) ، ((دلفینین)) و ((مالویدین)) است. مواد موسیلاژی ، کربوهیدراتها و رزینهای مختلف از مواد دیگر تشکیل دهنده گل هستند. مواد رنگی این گیاه در محیط اسیدی به رنگ قرمز و در محیط بازی سبز رنگ هستند.

نیازهای اکولوژیکی

برای کشت ختمی از اقلیمهایی که از نظر نور مناسبند و بادهای موسمی شدید نمی وزند باید استفاده کرد. بذر ختمی در دمای 8 تا 10 درجه سانتی گراد قادر به رویش است. اگرچه رشد و نمو این گیاه در مناطق خشک به خوبی صورت می گیرد ولی گیاه در مرحله ساقه دهی ، به رطوبت کافی نیاز دارد. نور کافی و هوای خشک سبب تولید مقدار فراوانی گل می شود. خاکهای لوم رسی با ضخامت زیاد و غنی از مواد غذایی برای کشت گل ختمی مناسب است. رطوبت زیاد برای این گیاه مناسب نیست و سبب کاهش عملکرد گل می شود.

تناوب کاشت

تناوب کاشت برای گل ختمی مهم نیست و تقریبا آن را با اکثر گیاهان می توان به تناوب کشت کرد. زیرا مواد و عناصر غذایی مناسب یبب افزایش عملکرد گل می شود از این و بهتر است با گیاهانی به تناوب کشت شوند که زمین را از مواد و عناصر غذایی تهی نکنند.

کشت مدام گل ختمی در یک زمین مناسب نیست و بهتر است تکرار کشت آن در یک زمین پس از سه سال انجام گیرد.

مواد و عناصر غذایی مورد نیاز

مواد و عناصر غذایی مناسب نقش عمده ای در افزایش عملکرد گل دارد. تحقیقات نشان می دهد کودهای حیوانی کاملا پوسیده نقش موثری در افزایش عملکرد گل و مواد موثره آن دارد. افزودن کودهای شیمیایی (ازت ، اکسید فسفر و اکسید پتاس) نیز برای رشد و نمو این گیاه مناسب است. از این رو توصیه می شود از هر کدام 30 تا 50 کیلوگرم در هکتار به عنوان مقادیر پایه در اختیار گیاهان قرار گیرد. افزودن بیش از اندازه ازت سبب کاهش شدید عملکرد گل می شود.

آماده سازی خاک

در فصل پاییز ، پس از افزودن کودهای حیوانی مورد نیاز باید شخم عمیقی به زمین زده شود. سپس کودهای شیمیایی مورد نیاز گیاه را به خاک اضافه و به وسیله دیسک آنها را تا عمق 15 تا 20 سانتی متری خاک مخلوط می کنند. در اواخر زمستان زمین را تسطیح و بستر خاک را برای کشت بذر باید آماده کرد.

تاریخ و فواصل کاشت

در اواخر اسفند و اوایل فروردین زمان مناسبی برای کشت مستقیم گل ختمی در زمین اصلی است. بذرها در ردیفهایی به فاصله 60 تا 70 سانتی متر کشت می شوند. عمق بذر ختمی در هنگام کاشت 3 تا 5/3 سانتی متر باید باشد. برای هر هکتار زمین به سه تا پنج کیلوگرم بذر با کیفیت مطلوب نیاز است.

زمان مناسب برای کاشت بذر در خزانه ، پاییز (اوایل مهرماه) می باشد. در این صورت بذرها در ردیفهایی به فاصله هفت تا هشت سانتی متر کشت می شوند. عمق بذر بین 5/1 تا 2 سانتی متر مناسب است. برای هر هکتار به 8/1 کیلوگرم بذر نیاز است. در اواخر اسفند و اوایل بهار نشاء ها را در ردیفهایی به فاصله 70 سانتی متر و فاصله دو بوته در طول ردیف 20 تا 25 سانتی متر باید به زمین اصلی منتقل کرد.

تناوب کاشت

تکثیر گونه های مختلف گل ختمی توسط بذر و به دو روش مستقیم و غیر مستقیم صورت می گیرد.

کاشت مستقیم: در زمان مناسب اقدام به کشت ردیفی بذرها در زمین اصلی می شود. پس از کشت ، برای ایجاد تراکم در بستر سطحی خاک انجام غلتک مناسب ضرورت دارد و سبب هماهنگی در رویش بذرها می شود. پس از کشت بلافاصله باید زمین را آبیاری کرد.

این روش تکثیر اگرچه هزینه کمتری در بر دارد اما از آن جا که گیاهان با تاخیر به گل می روند (اولین گلها در اواسط تابستان ظاهر می شوند) روش مناسبی برای کشت ختمی نیست و کمتر از آن استفاده می شود.

کاشت غیر مستقیم: در زمان مناسب اقدام به کشت بذر در خزانه می شود. با آبیاری منظم و وجین علفهای هرز بذرها پس از 10 تا 15 روز سبز می شوند. در صورتی که تراکم گیاهان در طول ردیفها زیاد باشد در اواخر مهر به تنک کردن آنها اقدام می شود. با آغاز فصل سرما (اواخر پاییز) به منظور جلوگیری از سرمازدگی با پوشش نایلونی سطح خزانه را باید پوشاند. اواخر اسفند زمان مناسبی برای انتقال نشاءها به زمین اصلی است.

تکثیر گل ختمی به روش غیر مستقیم هزینه زیادی را در بر دارد. اما از آن جا که گیاهان زودتر به گل می روند و گلهای حاصله از کمیت و کیفیت مناسبی برخوردارند، لذا در اکثر کشورها از این روش برای تکثیر گل ختمی استفاده می شود.

مراقبت و نگهداری

چنانچه گل ختمی به روش مستقیم تکثیر شود و بوته ها در طول ردیفها متراکم باشند آنها را باید تنک کرد به طوری که در هر متر طولی 8 تا 10 بوته رشد کند. زمان مناسب برای تنک کردن گیاهان در طول ردیفها در مرحله دو تا سه برگی است. برای تنک کردن چنانچه از ماشین استفاده شود، حرکت ماشین باید در خلاف جهت ردیفها باشد.

در طول رویش گیاهان دو تا سه بار باید اقدام به وجین علفهای هرز نمود.

گل ختمی به اکثر علف کشها حساس است از این رو مبارزه شیمیایی با علفهای هرز این گیاه مناسب نیست و وجین علفهای هرز باید توسط انسان یا با ماشین (کولتیواتور) صورت گیرد. گیاهان باید در مرحله ساقه دهی آبیاری شوند. عدم رطوبت کافی در این مرحله سبب کاهش عملکرد گل می شود.

گل ختمی ممکن است در طول رویش به بعضی از بیماریها مبتلا گردد. از مهمترین بیماریها، قارچ عامل بیماری زنگ است. سورهای تلوتسپور قارچ در سطح زسرین برگها ، روی ساقه ها و حتی در سطح دانه ها تشکیل می شود. برای جلوگیری از گسترش این بیماری بذرهای حاصل از بوته های سالم را باید کشت کرد. ضدعفونی کردن بذرها با غوطه ور کردن آنها در محلول دو در هزار سولفات مس به مدت یک و نیم ساعت توصیه می شود.

برای مبارزه با این بیماری استفاده از محلول قارچ کش 4/0 درصد زینب یا محلول 2/0 درصد دیتان به صورت محلول پاشی نتایج مطلوبی به دنبال دارد.

برداشت محصول

گلها را باید در هوای خشک و غیر بارانی برداشت کرد. گلبرگها، بدون کاسبرگ باید جمع آوری شوند. گلها بندرت به صورت کامل و همراه با کاسه گل (کاسبرگها) برداشت می شوند. از مرحله باز شدن گلها تا پژمرده شدن و ریختن آنها زمان نسبتا طولانی وجود دارد. لذا، می توان به صورت منظم و به تدریج گلها را برداشت کرد. به هر حال گلهای جمع آوری شده باید خشک شوند. برای خشک کردن گلها، می توان آنها را در جهت جریان نسیم ملایم قرار داد یا از خشک کنهای الکتریکی و از درجه حرارت 40 تا 50 درجه سانتی گراد استفاده کرد.

عملکرد گل خشک 25/0 تا 4/0 تن در هکتار است.

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب