شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

سنجد

نام انگلیسی: Persian olive, Russian olive

نام علمی: Elaeagnus angustifolia L.

خانواده: Elaeagnaceae

مشخصات گیاه

درخت یا درختچه ای خزان کننده، شاخه ها درخشان اغلب قهوه ای تیره، با شاخه چه های با کرک های شوره سری به رنگ خاکستری – نقره ای. برگ ها سر نیزه ای یا بیضوی، پوشیده از کرک های شوره سری نقره ای رنگ، اغلب کوتاه تر از 4 سانتی متر، روی سطح فوقانی خاکستری – مایل به سبز روشن (درخشان)، در سطح تحتانی نقره ای رنگ. گل ها منفرد، بدون گلبرگ. کاسبرگ ها لوله ای، با سطح درونی زرد رنگ، سطح بیرونی نقره ای رنگ. میوه ها اغلب نسبتا درشت و خوراکی و اغلب کاشته شده.

پراکندگی جهانی: جنوب اروپا و جن.ب غرب آسیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: این درخت در ایران پراکنش قابل توجهی دارد علاوه بر حالت خودروی قابل مشاهده در بعضی نقاط، در بسیاری از مناطق نیز به منظور استفاده از چوب و میوه آن کاشته می شود، اغلب در استان های آذربایجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، اصفهان، فارس، کرمان، خوزستان، خراسان، سمنان و تهران درختان کاشته شده آن مشاهده می شود.

مصارف درمانی و کاربرد ها

در تركيب ميوه سنجد تعدادى مواد پرارزش و با اهميت وجود دارد كه از جمله اولئين، استئارين، لينول و تا 8 درصد روغن (كه گليسيريد اسيد هاى پالميتين است) را مى توان نام برد. در ميوه سنجد، اسيد هاى آلى و يك نوع گلوكوزيد به نام كرستين يافت مى شود. وجود اسيد هاى چرب، اسيد هاى آلى و انواع ويتامين ها از جمله ويتامين E و A, F ,B2 ,C, K, B1 و اسيد هاى چرب اشباع نشده تشخيص داده شده است. در ميوه سنجد 2 نوع قند گلوكز و فروكتوز، 7 نوع چربى اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد. در هسته سنجد 17 نوع آمينو اسيد و مقدارى پروتئين وجود دارد كه هر يك از اين آمينو اسيد ها خواص دارويى بسيار مفيدى دارند. در هسته سنجد 5/ 12 درصد روغن وجود دارد، از پوست درخت سنجد يك ماده شيميايى دارويى مهم به نام تتراهيدروآرمور- متيل N استخراج مى شود، همچنين در پوست درخت سنجد آلكالوييد آل هآگنين و يك آلكالوييد چسبناك روغنى ديگر نيز وجود دارد، آلكالوييد استخراج شده در صنايع داروسازى كاربرد دارد. تركيبات فلاوونوييدها و اسيدهاى چرب موجود در سنجد مانند اسيدلينوليك و اولئونيك و همچنين استرول ها مانند سيتروسترول داراى خاصيت ضد التهابى بوده و مصرف ميوه و پودر هسته سنجد در درمان التهاب حاد مؤثر است. فلاوونوييد موجود در سنجد، به شل كردن عضلات كمك مى كند. اخيراً پژوهشگران دريافتند براى كاهش درد ناشى از آرتروز، استفاده از عصاره گياهى سنجد مؤثرتر از استامينوفن است. مهم تر اينكه سنجد داراى خواص آنتى اكسيدانى بوده و سرشار از مواد معدنى و ويتامين ها است. اين ماده غذايى به دليل خواص آنتى اكسيدانى و ضد التهابى خود در درمان بسيارى از بيمارى ها به ويژه بيمارى هاى قلبى _ عروقى و درد هاى استخوانى مؤثر است

روغن به دست آمده از دانه های آن مخلوط با شربت به عنوان معجون برای درمان اسهال و آسم ریوی استفاده می شود. آب (شیره) گل های آن برای درمان تب های بدخیم به کار می رود. میوه های آن منبع خوبی برای تولید الکل محسوب می شود.

با توجه به مواد موجود در میوه سنجد می توان اثرات قابض، محرک، ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد سرطان و رفع مشکلات معده و روده را برای آن پیش بینی نمود.

برگ درخت سنجد و میوه خشک آن اثر قابض دارد. از گل های آن برای ساختن و معطر کردن نوشابه ها استفاده می کنند و اثر تب بر نیز دارد.

نیازهای اکولوژیکی

درختان سنجد با ويژگى هاى منحصرب هفرد خود، همواره تمثيلى از قناعت، بردبارى و استقامت در برابر كم آبى، خشك سالى ها و تغييرات شديد آب وهوايى در اقليم هاى مختلف بوده است. سريع الرشد بودن، سازگارى با شرايط سخت اقليمى از جمله مقاومت در برابر خشكى، مقاوم در برابر سيل و طوفان، مقاومت نسبى در برابر شورى خاك، مقاوم در برابر تغييرات اقليمى و نيز درختان سنجد داراى پايه مادرى، تثبيت كننده ازت بيولوژى خاك هستند و از طرفى بهترين حفاظت كننده زيست محيطى محسوب مى شوند و نقش مثبت آن در ايجاد همزيستى با درختان ازت دوست مانند گردو، بادام از جمله خصوصيات بتانيكى درختان سنجد است. درخت سنجد از 45 - درجه سانتيگراد تا 45 + درجه سانتيگراد به خوبى مقاومت مى كد. حتى در فقير ترين خاك ها و از جمله در شن هاى ساحلى وارنا، بلغارستان و شن هاى بيابانى كاشان توان زيست و رشد دارد.

تکثیر گیاه

شایان ذکر است که تکثیر درختان سنجد با توجه به پا جوش زنی و قلمه های مناسب این درختان، بیشتر با استفاده از قلمه صورت می گیرد و استفاده از بذر مرسوم نیست.

مراقبت و نگهداری

هرس این گیاه به منظور کنترل رشد تاج گیاه انجام می‌شود و برای میوه دهی درخت نیاز به هرس خاصی نیست. بهترین زمان هرس هنگامی است که گیاه در حال رکود زمستانی است. شاخه هایی که مرکز درخت را شلوغ و متراکم کرده‌اند و یا آنهایی که بلند هستند را کوتاه می کنیم. توجه کنید که بهتر است در هر مرتبه هرس بیشتر از 30٪ ساقه های گیاه کوتاه و حذف نشود زیرا قطع شاخسار بیش از این مقدار می تواند موجب شوکه شدن گیاه شود.

آفات چندان زیادی این گیاه را تهدید نمی کنند گاهی شپشک ها و یا لاروهای حشرات  موجب مزاحمت می شوند . از بیماری های این گیاه می توان به لکه برگی، قانقاریا ، پژمردگی ورتیسلیوم و سوختگی بلایت  نیز اشاره کرد که معمولا به دلیل شرایط نامساعد محیطی شیوع می یابند.

برداشت محصول

میوه ها پس از رسیدن، مدتها روی درخت باقی می مانند. برای جمع آوری میوه ها معمولا یک زیر انداز در سایه گستر درختان پهن کرده و با ضربات چوب های بلند، شاخه های حامل میوه را به شدت تکان می دهند. در این حالت بذرهای رسیده به روی زیر انداز فرو می افتند.

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب