کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران

آويشن باغی

نام انگلیسی:

Thyme

نام علمی:

Thymus vulgaris

خانواده:

Lamiaceae

مقدمه

آویشن باغی یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی و ادویه ای است. تیموس کلمه ای است یونانی و به معنای شجاع می باشد. این گیاه را نماد شجاعت می دانستند، به طوری که در تاریخ آمده است، زنان یونان باستان این گیاه را به لباس شوهرانشان که عازم جنگ بودند می دوختند. آنها معتقد بودند که آویشن سبب شجاعت و در نتیجه پیروزی آنها در جنگ می شود.

آویشن باغی از قرن شانزدهم رسماً به عنوان یک گیاه دارویی معرفی شد. در تمام فارماکوپه های معتبر از پیکر رویشی آویشن به عنوان دارو یاد شده و خواص درمانی آن مورد تاکید قرار گرفته است.

اسانس آویشن باغی خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد. از این اسانس در صنایع داروسازی، صنایع غذایی، کنسرسازی و صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

مواد موثره آویشن باغی خلط آور است و از آن برای معالجه سرفه استفاده می شود. از عصاره الکلی و تنتور تهیه شده از پیکره رویشی آویشن باغی برای معالجعه سرفه و گلو درد استفاده می شود. در حال حاضر صنایع داروسازی تعدادی از کشورهای غربی از مواد موثره این گیاه داروهای متعددی ساخته و به بازار عرضه می کنند. مهمترین این داروها عبارتند از: کنپ، برونشیکوم، تیمیان کورارینا، اسپکتون و ....

آویشن باغی همه ساله در سطوح وسیعی در کشورهای اسپانیا، آلمان، فرانسه، پرتغال، آمریکا، چک، اسلواک، مجارستان و شمال آفریقا کشت می شود.

مشخصات گیاه

آويشن باغی گياهي است خشبي و چند ساله با نام علمی Thymus vulgarisو از خانواده Lamiaceae می باشد. منشا آن نواحی مدیترانه گزارش شده است. ريشه آن مستقيم با انشعابات فراوان است. ساقه چهارگوش و ارتفاع آن بسته به شرايط اقليمي بین 20 تا 50 سانتیمتر متفاوت است و با افزايش سن گياه بر تعداد انشعابهاي آن افزوده مي‌شود. برگها كوچك، متقابل، نيزه‌اي شکل، فاقد دمبرگ، داراي كركهاي خاكستري رنگ و حاوي اسانس هستند. گلها کوچک، نرماده، به رنگ سفید یا صورتی و به صورت مجتمع در قسمت فوقانی ساقه بصورت چرخه هایی مجتمع پدیدار می شود. در شرایط اقلیمی مناسب بذور بعد از 14 تا 20 روز سبز می شوند. رشد اولیه این گیاه بسیار کند می باشد.

پيكر رويشي آويشن داراي بوي مطبوعي است که ناشی از وجود اسانس می باشد. مقدار اسانس در شرایط اقلیمی مختلف متفاوت و بین 1 تا 5/2 درصد است. در پیکره رویشی آویشن غیر از اسانس ترکیباتی مانند تانن (8 تا 10 درصد)، فلاونوئید، ساپونین و مواد تلخ وجود دارد.

اسانس آویشن مایعی زرد رنگ، سبکتر از آب، معطر، قوی و تندمزه است. تاکنون 38 ترکیب در اسانس این گیاه شناسایی شده است. مهمترین ترکیبات اسانس آویشن باغی یک ترکیب فنلی به نام تیمول است، مقدار این ماده به شدت به شرایط اقلیمی محل رویش و نوع گیاه بستگی داشته و بین 20 تا 55 درصد است. از ترکیبات دیگر اسانس می توان از کارواکرول، پاراسیمول، لینالول، سینئول و ... نام برد.

نکاتی چند از گیاه آویشن باغی:

اين گياه در طول رويش به هواي گرم و نور كافي نياز دارد. بسيارخشكي دوست است و قادر به تحمل‌كم آبي است. زمينهايي‌كه داراي سطح ايستابي بالايي هستند جهت كشت مناسب نمي‌باشند . لذا غرقاب شدن مزرعه مناسب نيست. كشت مي بايست در مناطق آفتابي و دردامنه جنوبي‌ تپه‌ها انجام شود . خاکهای سبک حاوی ترکیبات کلسیم و با ضخامت زیاد سطح الارض خاکهای مناسبی برای کشت این گیاه می باشند. تهویه خاک نقش عمده ای در افزایش عملکرد این گیاه دارد. pH مناسب برای کشت این گیاه بین 5/4 تا 8 می باشد.

1- نهاده هاي مورد نياز:

با توجه به اينكه اين گياه چند ساله مي‌باشد، لذا استفـاده از نـهاده‌هاي دامي بسيارحائز اهميـت مي‌باشد.

الف : نهاده هاي دامي :

مصرف مقدار 30-20 تن در هكتار كود دامي گاوي كاملا" پوسيده در فصل پائيز بسيار ضروري است.

ب : نهاده هاي شيميايي :

مصرف نهاده هاي شيميايي حتما" بايد بر اساس آناليز خاك تنظيم شده، لذا بطور معمول مي‌توان از مقادير ذيل استفاده گردد.

اكسيد فسفر kg/hec80 - 50 در فصل بهار قبل از كشت.

اكسيد پتاس kg/hec70 - 50 در فصل بهار قبل از كشت.

ازت kg/he 60 - 40 در فصل بهار قبل از كشت.

در سالهاي بعد قبل از وجين علفهاي هرز و در فصل بهار مصرف 50-30 كيلو گرم در هكتار ازت نتيجه مطلوبي را بهمراه خواهد داشت.

2- آماده سازي خاك

در فصل پائيز پس از توزيع نهاده هاي دامي اقدام به شخم با عمق 25-20 سانتيمتر نموده و در اوايل بهار سله شكني تسطيح وجمع آوري سنگهاي احتمالي ضروري است.

توجه : نظر به فوريت كشت، انتخاب زميني كه در فصل پائيز در آن كود دامي پوسيده پخش شده باشد و از نظر منابع فسفر و پتاس در حد مطلوبي باشد بسيار حائز اهميت است.

3- روش کار در کشت غیر مستقیم:

الف :آماده سازي بستر خزانه :

بستر مناسب جهت كشت بذر آويشن؛ خاكي كاملآ هوموسي ميباشد كه حتي الامكان عاري از علفهاي هرز بوده و به عمق 15 سانتيمتر تهيه گردد ، ضمنآ قبل از عمليات كشت مي بايست سطح بستر خزانه بمنظور تراكم مطلوبتر خاك؛ غلطك مناسبي زده شود،

ب : تاريخ كاشت:

زمان مناسب جهت كشت غير مستقيم ؛ نيمه دوم اسفند ماه در خزانه هواي آزاد ميباشد،

ج : روش كاشت :

در اين روش پس از آماده سازي بستر مناسب جهت كاشت ؛ بذور آويشن را به نسبت 3 به 1 با ماسه بادي نرم (يك قسمت بذر و سه قسمت ماسه ) مخلوط كرده و در رديفهايي به فاصله 25 تا 30 سانتيمتر در خزانه هواي آزاد كشت گردد ،

لازم به ذكر است كه عمق مناسب جهت كشت در بستر خزانه 0.5 سانتيمتر مناسب است ،ضمنآ بعد از عمليات كشت ؛

مي بايست مجددآ غلطك مناسبي جهت اتصال بهتر بذور با خاك زده شود ؛ و هنگامي كه ارتفاع نشاء ها به 10تا 15 سانتيمتر رسيد ميبايست در رديفهايي به فاصله 50 سانتيمتر و فاصله دو بوته در طول رديف 25 سانتيمتر به زمين اصلي منتقل كرد ،

د : عمليات داشت در خزانه (مراقبت و نگهداري ) :

1ـ آبياري منظم .

2ـ وجين مرتب علفهاي هرز سطح خزانه .

ه : زمان مناسب جهت انتقال نشاء :

پس از آبياري منظم و وجين علفهاي هرز سطح خزانه؛ هنگاميكه ارتفاع نشآء ها معادل 10 تا 15 سانتيمتر گرديد؛ زمان مناسب جهت انتقال نشآء به زمين اصلي ميباشد. در اين اين مرحله ميبايست نشآءها از ريشه هاي مناسبي به طول 5ـ7 سانتيمتر برخوردار بوده تا بتواند بسهولت شوك حاصل از انتقال را تحمل كند ضمنآ ميبايست در چاله 2يا 3 نشآ را كشت نمود.

4- روش كاشت از طریق تکثیر رویشی :

تکثیر رویشی با تقسیم بوته انجام می گیرد .پس از خارج کردن گیاهان 2 یا 3 ساله و عاری از هرگونه آلودگی قارچی از خاک هر بوته را به چند قطعه تقسیم کرده و در زمین اصلی کشت می کنند. لذا مي بايست بوته ها را به قطعاتي كه شامل تمامي قسمتهاي يك گياه باشد (ريشه ، ساقه و برگ) تقسيم نمود.

كشت بصورت رديفي بوده كه فاصله رديفها 50 سانتيمتر و فاصله بوته‌ها 25 سانتيمتر تنظيم گردد.

پس از كشت و استقرار گياه در روي رديفها حتما" مي بايست بلافاصله آبياري صورت گيرد .

5- مراحل داشت:

آبياري منظم ، وجين علفهاي هرزو برگردان كردن خاك بين رديفها جهت تهويه نتايج مطلوبي در عملكرد خواهد داشت.

6- برداشت:

در سال اول تنها يك بار مي توان محصول را برداشت كرد ولي در سالهاي بعد 3-2 بار محصول قابل بهره برداري است. برداشت مي بايست درروزهاي آفتابي صورت گيرد.

زمان مناسب جهت برداشت اول، آغاز گلدهي و اواسط بهار مي باشد.

زمان مناسب جهت برداشت دوم، مرحله گلدهي دوم و اواسط تابستان مي باشد.

زمان مناسب جهت برداشت آخر، مرحله گلدهي و اواسط پائيز مي باشد.

جهت برداشت گياه مي بايست از فاصله 15-10 سانتيمتر سطح خاك پيكر رويشي برداشت شود.

عملكرد پيكر رويشي در سال اول كم درحالي كه درسالهاي بعد بطور قابـل مـلاحظه‌اي افـزايش مي يابد.

چنانچه هوا آفتابی باشد پيكر رويشي بهتر است گیاهان پس از برداشت برای مدتی روی زمین قرار گیرند تا پس از کاهش رطوبت به خشک کن منتقل شوند. اين عمل يا بوسيله خشك‌كنهاي الكتريكي در دماي 40 درجه و يا بصورت پهن كردن پيكر رويشي در محيطي سايه با جريان هوا انجام مي شود. لازم به ذكر است كه در روش دوم مي بايست هر چند روز يكبارگياهان بهم زده شوند تا از كپك زدن جلوگيري بعمل آيد.

 

تاثیر زمان برداشت بر عملکرد آویشن باغی

زمان برداشت

عملکرد پیکر رویشی خشک

(کیلوگرم در کرت)

عملکرد پیکر رویشی

اولین برداشت

دومین برداشت

سومین برداشت

کیلوگرم در کرت

تن در هکتار

یکبار برداشت در مرحله گلدهی کامل

60/12

-

-

60/12

15/3

دوبار برداشت، مرحله تشکیل غنچه + دومین مرحله گلدهی

56/8

68/7

-

24/16

05/4

دوبار برداشت، اولین مرحله گلدهی + دومین مرحله گلدهی

55/11

42/6

-

97/17

49/4

دوبار برداشت، اولین مرحله گلدهی + پائیز

50/12

07/15

-

57/27

89/6

سه بار برداشت، اولین مرحله گلدهی + دومین مرحله گلدهی + پائیز

72/8

61/7

28/4

64/20

15/5

L.S.D در سطح 5%

52/1

99/0

-

91/0

33/0

جمع آوری بذر

اگر هدف از کاشت آویشن جمع آوری بذر آنها باشد، محصول را سالی یک بار و آن هم در آغاز مرحله رسیدن بذر باید برداشت کرد. تاخیر در برداشت مناسب نیست. زیرا بذرها پس از ریدن به اطراف ریطش می کنند. اندامهای برداشت شده را باید در سایه خشک، سپس بذرها را بوجاری، تمیز و بسته بندی کرد.

عملکرد بذر 50 تا 80 کیلوگرم در هکتار می باشد.

 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی
 • آویشن باغی

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: چهاردهم مردادماه 96

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

250

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

120

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

120

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

120

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

100

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

140

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

140

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

140

9

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

10

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

110

11

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

100

12

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

140

13

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

100

14

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

15

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء، قیمت هر عدد نشاء بین 300 الی 550 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء از هر نوعی 600 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

فروش انواع نشاء گیاهان دارویی

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..
IMAGE قلمه به لیمو

قلمه به لیمو Verbenaceae :تیره Lippa citriodora – Aloysia citriodora :نام لاتین Lemon verbena – Herb Louisa :نام انگلیسی به لیمو :نام فارسی لویزه :نام عربی   اشكال مصرف: 1-    دارويي: گياه خشك- تازه  ،... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آرتیشو

آرتيشو نام انگلیسی: artichoke نام علمی: cynara scolymus خانواده: Asteraceae آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می‌شود. رومی‌ها در... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء آویشن باغی

آویشن باغی     نام انگليسي: Thyme نام علمي Thymus vulgaris خانواده: Lamiaceae   اختصاص به نواحي غرب مديترانه داشته و دو گونه از اين گياه مطرح بوده است كه يكي براي مصارف طبي بكارمي... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء بادرنجبویه

بادرنجبویه نام انگلیسی: Lemon balm, Bee balm, Common balm, Balm نام علمی:Mellissa officinalis خانواده: Lamiaceae   مقدمه بادرنجبویه از گیاهان معطری است که مردم بعضی سرزمین‌ها از مدت‌ها پیش خواص... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء زوفا

زوفا نام انگلیسی: Hyssop نام علمی: Hyssopus officinalis L. خانواده:Lamiaceae مقدمه زوفا یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی و ادویه‌ای به شمار می‌رود. در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سرخارگل

سرخار گل نام انگلیسی: Purple coneflower نام علمی:Echanacea purpurea خانواده:Asteraceae   مقدمه گونه‌های مختلف سرخارگل گیاهانی هستند که در گذشته نزد بومیان آمریکایی  از اهمیت فراوانی... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء سنبل الطیب

سنبل الطیب نام انگلیسی: Valerian نام علمی: Valeriana officinalis خانواده: Valerianaceae مقدمه ریشه و ریزوم سنبل الطیب در تمام فارماکوپه های معتبر به عنوان یک گیاه دارویی معروفی شده است.... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء گل راعی

گل راعی یا علف چای یا هوفاریقون نام انگلیسی: St John's wort نام علمی: Hypericum perforatum L تیره: Hypericaceae  مقدمه امروزه در صنایع مدرن داروسازی از مواد مؤثره این گیاه ارزشمند، داروهای... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء مریم گلی

مریم گلی نام انگلیسی: Sage نام علمی: Salvia officinalis L خانواده: Labiatae (Lamiaceae) مقدمه بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از... ادامه مطلب ..
IMAGE نشاء نعناع فلفلی

نعناع فلفلی نام انگلیسی: Peppermint نام علمی: Mentha piperita L. خانواده: Lamiaceae  مقدمه از هزاران سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از... ادامه مطلب ..

کانال تلگرام شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

  توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر... ادامه مطلب ..

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

IMAGE تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري مي نمايند. به... ادامه مطلب ..

گیاهان دارویی تولید شرکت

IMAGE گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس Lavandula officinalis گیاه خشک و گل خشک و اسانس 4... ادامه مطلب ..

نرم افزار آموزشی تولید شرکت

IMAGE نرم افزار شناخت گیاهان دارویی

نرم افزار شناخت گیاهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه با استفاده از منابع معتبر کشور در جهت شناسایی گیاهان دارویی و آشنایی با خواص آنها تهیه و تولید گردید. 1 عدد... ادامه مطلب ..

فروش و توزیع آلوئه ورا

IMAGE فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.   ادامه مطلب ..

مشاوره، آموزش، انجام پایان نامه و پروژه

IMAGE مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه ها

  مشاوره، آموزش و همکاری در اجرای پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و دانشجویی از سطوح کاردانی تا دکتری ادامه مطلب ..