شرکت گیاهان دارویی زرین گیاه ( از تولید به مصرف ) تماس: مهندس سید حسن غیبی 09147297295

کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید در سینی کشت به درخواست مشتری
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نشاء فیسالیس دارویی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
تولید نهال و قلمه گل محمدی
Previous Next Play Pause
کاشت و فروش انواع نشاء و قلمه گیاهان دارویی بسته بندی اصولی نشاء و قلمه گیاهان دارویی چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال چینش اصولی نشاء و قلمه در موقع ارسال ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران ارسال نشاء و قلمه گیاهان دارویی به همه جای ایران تولید در سینی کشت به درخواست مشتری تولید کشت بافتی بعضی از گیاهان دارویی تولید گلدانی گیاهان دارویی به درخواست مشتری تولید نشاء و میوه فیسالیس خوراکی تولید نشاء فیسالیس دارویی تولید نهال و قلمه گل محمدی

فروش ویژه

 

هماور دارویی به صورت خشک به مقدار محدود موجود می باشد

 

کیلویی 400 هزار تومان

 

 

بابونه رومی

نام انگلیسی:

Roman chamomile

نام علمی:

Anthemis nobelis L. var. flora plena

خانواده:

Compositae

                      

مقدمه                                                                          

بابونه رومی از مدتها پیش به عنوان یک گیاه دارویی همواره مورد توجه مردم بوده است . از قرن پتنزدهم این گیاه در مرکز اروپا به منظور استفاده در صنایع داروسازی و بهداشتی و آرایشی مورد توجه قرار گرفت . کشت بابونه رومی از قرن شانزدهم در کشور آلمان آغاز شد .

در اکثر فارماکوپه های معتبر از گلهای بابونه رومی به عنوان دارو یاد شده است . از مواد موثره گلهای این گیاه برای هضم غذا و مراقبت و نگهداری مو و پوست استفاده می شود . از دم کرده این گلها به عنوان معرق و ماده ای که سبب تسکین دردهای شدید می شود استفاده می گردد .

از اسانس بابونه رومی به مقیاس فراوانی در صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود . بابونه رومی در بعضی کشورها به عنوان گیاهی زینتی کشت می شود .

این گیاه در سطوح وسیعی در کشورهای بلژیک ، هلند ، انگلیس ، فرانسه و ایتالیا کشت می شود .

مشخصات گیاه

بابونه رومی گیاهی علفی و چند ساله است . این گیاه مدیترانه ای است و منشا آن پرتغال ، فرانسه و الجزایر گزارش شده است . بابونه رومی به صورت خودرو مشاهده نشده و معمولا" کشت می شود .

از قسمت فوقانی ریزوم انشعابهای ریشه ای فراوانی خارج می شود . ساقه این گیاه ساده یا منشعب به طول 20 تا 40 سانتی متر و کم و بیش کرکدار است . برگها به رنگ سبز روشن و در طول ساقه به طور متناوب قرار می گیرند . برگها دارای بریدگیهای عمیق و کم و بیش نخی شکل می باشند . گلها به رنگ سفید به قطر یک تا سه سانتی متر و در نواحی فوقانی ساقه های اصلی و فرعی تشکیل می گردند . میوه فندقه و رنگ آن نقره ای تیره است .

گلدهی از اواخر بهار (خرداد) آغاز می شود و تا اواخر تابستان (اواخر مرداد) ادامه می یابد . تمام قسمتهای گل حاوی اسانس است که در حفره های خاصی ترشح و ذخیره می گردد .

گلهای خشک دارای 6/0 تا 5/1 درصد و پیکر رویشی محتوی 2/0 تا 4/0 درصد اسانس می باشند . اسانس گلها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است .

اسانس استخراج شده از گل تازه به رنگ سبز روشن است . پس از گذشت چند روز به رنگ سبز یا زرد مایل به قهوه ای تبدیل می شود . اسانس استخراج شده از گلهای خشک به رنگ زرد مایل به قهوه ای است .

اسانس بابونه رومی دارای بوی تند و تند مزه است . مهمترین مواد تشکیل دهنده اسانس عبارتند از : مواد الکلی مختلف ، ((اسید آنجلیک)) ، ((استربوتیل اسید آنجلیک)) ، ((استر بوتیل اسید ایزوبوتیریک)) ، ((اسیدمتاکریلیک)) و استر آن ، ((آنتمول)) و ((کامازولن)) . از مواد دیگر گل بابونه رومی می توان از ((مواد تلخ)) ، ((کولین)) ، ((اپی نین)) ، ((اینوزیتول)) ، ((گورستین)) و ترکیبات قندی نام دارد .

نیازهای اکولوژیکی

بابونه رومی گیاهی مدیترانه ای است . در طول رویش به درجه حرارت و نور کافی نیاز دارد . این گیاه در حضور نور کافی و دمای مناسب گلهای زیبایی به وجود می آورد . بابونه رومی به سما حساس نسیت ولی چنانچه تحت تاثیر سرماهای شدید و طولانی قرار گیرد خشک می شود . اگر اواخر زمستان شرایط اقلیمی برای رویش گیاه مساعد باشد ، گیاهان شروع به رشد کرده و شاخ و برگهای جدید به وجود می آورند . در این مرحله سرما برای گیاهان زیان آور است و ممکن است بر اثر سرما خشک شوند .

بابونه رومی به خاک خاصی نیاز ندارد . خاکهای سبک یا نیمه سنگین که حاوی مقادیر زیادی مواد و ترکیبات هوموسی (رسی) و خاکهای کاملا" سبک (شنی) برای کشت بابونه رومی مناسب نیست . آب ایستایی برای این گیاه مناسب نیست و بر کمیت و کیفیت مواد موثره آن تاثیر منفی دارد .

این گیاه در طول رویش در سه مرحله احتیاج به آبیاری دارد که باید مورد توجه قرار گیرد . این مراحل عبارتند از :

الف : اوایل رویش ، هنگامی که ریشه گیاه در حال توسعه است .

ب : بین ماههای اردی بهشت – خرداد .

ج : در مرحله ساقه دهی

آبیاری در موارد ذکر شده سبب افزایش عملکرد گل می شود . چنانچه بارندگی مناسب باشد و نیاز آبی گیاهان را مرتفع سازد نیازی به آبیاری نخواهد بود .

این گیاه به غرقابی بسیار حساس است . چنانچه پس از بارندگی گیاهان غرقاب شوند باید به خارج کردن آب از کرتها اقدام نمود .

تناوب کاشت

بابونه رومی گیاهی چند ساله است ، و سه تا پنج سال در یک مکان باقی می ماند . از این رو تناوب کشت صحیح برای این گیاه مهم است . این گیاه را با گیاهانی که بر مقدار مواد غذایی خاک می افزایند و مانع گسترش علفهای هرز نیز نشوند باید به تناوب کشت کرد . با گذشت سن گیاهان رفته رفته علفهای هرز چند ساله گسترش می یابند . از این رو پس از برداشت با گیاهان وجینی به تناوب کشت می شوند . از آن جا که ذرت مانع رشد و توسعه علفهای هرز می شود ، تناوب کشت با این گیاه نیز نتایج مطلوبی در بر دارد .

مواد و عناصر غذایی مورد نیاز

کودهای حیوانی نقش عمده ای در افزایش عملکرد گل بابونه رومی دارد . از این رو در فصل پاییز باید 20 تا 30 تن در هکتار کودهای حیوانی کاملا" پوسیده به زمین اضافه شود . افزودن مقادیر مناسبی ازت ، اکسید فسفر و اکسید پتاس به خاک ضرورت دارد . فصل پاییز قبل از کاشت و هنگام آماده سازی زمین باید 100 تا 140 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر ، 100 تا 140 کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس و 60 تا 70 کیلوگرم در هکتار ازت به زمین اضافه شود . بعداز کاشت گیاه در دو مرحله باید اقدام به افزودن ازت به خاک نمود . یک مرحله 80 تا 100 کیلوگرم در هکتار بعد از کاشت و هنگام ساقه دهی و مرحله دوم 40 تا 50 کیلوگرم در هکتار هر ساله پس از برداشت گل باید در اختیار گیاهان قرار گیرد . استفاده از محلولهای غذایی اثر بسیار مطلوبی بر رشد گیاه دارد . از محلول غذایی و اکسال به مقدار 3 لیتر در هکتار ، میکرامید 8 تا 10 کیلوگرم در هکتار یا سایر محلولهای غذایی مشابه می توان استفاده کرد . زمان مناسب برای کاربرد محلولهای غذایی فصل بهار (اردی بهشت – خرداد) است .

آماده سازی خاک

بابونه رومی رومی را باید در خاکهای غنی از مواد و عناصر غذایی و فاقد علف هرز کشت کرد . یک سال قبل از کاشت این گیاه خاک را باید کاملا" آماده نمود . فصل پاییز انجام شخم مناسبی به عمق 25 تا 35 سانتی متر ضروری است . فصل بهار زمین را باید تسطیح کرد و با شکستن کلوخها و سله ها بستر خاک را برای تکثیر گیاه آماده نمود . زیرا این گیاه ، ریشه های کوچک و ظریفی دارد و تقریبا" در لایه های سطحی خاک گسترش می یابند .

تاریخ و فواصل کاشت

زمان مناسب برای تکثیر رویشی بابونه رومی اوایل بهار (فروردین – اردی بهشت) است . بوته ها در ردیفهایی به فاصله 50 تا 60 سانتی متر باید کشت شوند . فاصله دو بوته از یکدیگر در طول ردیف 20 تا 25 سانتی متر مناسب است .

روش کاشت

بابونه رومی به روش رویشی و از طریق تقسیم بوته تکثیر می شود . اوایل بهار گیاهان دو تا سه ساله و عاری از هر گونه عامل بیماریزای قارچی یا باکتریایی را باید از خاک خارج و هر بوته را به 10 تا 15 قطعه تقسیم کرد . به طوری که ، هر قطعه دارای دو تا سه ساقه به طول 2 تا 4 سانتی متر باشد . سپس بوته ها را به صورت ردیفی در زمین مورد نظر کشت کرد . برای هر هکتار زمین به 70 تا 80 هزار بوته نیاز است . پس از کشت بلافاصله گیاهان را باید آبیاری کرد .

مراقبت و نگهداری

از آن جا که گیاهان در سال اول رویش کوچک هستند و ریشه ها هنوز توسعه نیافته اند علفهای هرز را با دست و با دقت باید وجین کرد . در سال دوم رویش ، قسمتهای خشک شده گیاه را باید جدا و از زمین خارج نمود . فضای بین گیاهان و ردیفها را باید با بیل زیر و رو کرد تا عمل تهویه خاک به سهولت انجام گیرد .

اخیرا" به منظور مبارزه با علفهای هرز این گیاه از علف کشهای مناسب استفاده می شود . قبل از کاشت گیاه از محلول ترفلان یا اولیترف به مقدار 5/3 لیتر در هکتار یا از محلول توک – اولترا به مقدار 5 تا 6 لیتر در هکتار پس از کاشت می توان استفاده کرد .

علف کش توک – اولترا دارای طیف وسیعی است و می توان از آن علیه انواع علفهای هرز زمین استفاده کرد . از سال دوم به بعد قبل از رویش گیاه می توان از علف کشهای کرب و آرزین هر یک به مقدار 3 کیلوگرم در هکتار به طور مخلوط استفاده نمود . تاثیر این علف کشها طولانی است و نیز مقدار زیاد آن روی گلهای بابونه رومی اثر منفی بر جای می گذارد لذا کاربرد آن باید با دقت انجام شود . در طول رشد گیاهان و تا شروع تشکیل غنچه در صورت نیاز می توان از علف کش توک – اولترا به مقدار5 تا 6 لیتر در هکتار استفاده کرد .

آفت یا بیماری خاصی بر روی این گیاه مشاهده نشده است . در صورت رطوبت فراوان یا تراکم زیاد بوته ها گیاهان ممکن است مبتلا به سفیدک سطحی شوند .

برداشت محصول

گلدهی از اواخر بهار آغاز می شود و تا اواخر تابستان ائامه می یابد . گلها پس از تشکیل 2 تا 60 روز روی گیاه باقی می مانند . گلهای کاملا" باز شده را با دست یا با ماشین می توان برداشت کرد .

گلهای برداشت شده را باید با ضخامت کم در سایه پهن کرد ، تا خشک شوند . همچنین برای خشک کردن گلها می توان از خشک کنهای الکتریکی استفاده نمود . درجه حرارت مناسب برای خشک کردن گل با استفاده از چنین دستگاههایی 35 تا 40 درجه سانتی گراد می باشد . تاخیر در خشک کردن گل سبب تغییر رنگ آنها به قهوه ای می شود . در این صورت از کیفیت مواد موثره آن به شدت کاسته می شود .

چون پیکر رویشی گیاه حاوی اسانس است ، تمام پیکره گیاه را از فاصله 5 تا 6 سانتی متری از سطح زمین می توان برداشت کرد .

تحقیقات نشان می دهد هنگام خشک کردن گیاه (اعم از گل یا پیکر رویشی) بر مقدار اسانس آن افزوده می شود . از این رو مقدار اسانس در اندامهای خشک بیش از اندامهای تازه است .

عملکرد گل خشک در سال اول 200 تا 250 کیلوگرم در هکتار می باشد . در همین سال عملکرد پیکر رویشی به 4 تا 6 تن در هکتار (وزن تازه) می رسد . مقدار اسانس تولیدی در سال اول رویش به 3 تا 5 کیلوگرم در هکتار بالغ می گردد . در سالهای بعد بر مقدار عملکرد افزوده می شود . به طوری که از سال دوم به بعد 400 تا 600 کیلوگرم در هکتار گل خشک ، 10 تا 12 تن در هکتار پیکر رویشی تازه و 6 تا 10 کیلوگرم در هکتار اسانس تولید می شود .

 

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 20 اسفندماه 99

اگر جدول را بطور کامل نمی بینید جدول را به سمت راست یا چپ ببرید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

بالای 5000 عدد قیمت 3500

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 5000

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

بالای 5000 عدد قیمت 10000

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

5

اسطوخودوس

1000

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

6

گل راعی

350

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

7

بادرنجبویه

350

بذر

Balm

Melissa officinalis

8

زوفا

350

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

9

شیشا

350

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

10

مریم گلی

350

بذر

sage

Salvia officinalis

11

آویشن باغی

350

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

12

سرخارگل

400

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

13

فیسالیس دارویی

350

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

14

آرتیشو

350

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

15

خار مریم

350

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

16

سنبل الطیب

400

بذر

valerian

Valeriana officinalis

17

گاوزبان ایرانی

350

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

18

مرزنجوش کبیر

350

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

19

به لیمو

700

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

20

استویا (کشت بافت)

6000

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

 

استویا (بذری)

1500

بذر    

21

ریزوم نعناع فلفلی

 بالای 100 کیلو، هر کیلو 25000 

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء یا قلمه، قیمت هر عدد نشاء یا قلمه طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 700 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء ( به غیر از قلمه گل محمدی، به لیمو ، استویا، اسطوخودوس ) قیمت هر عدد نشاء بین 850 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

فروش نهال موز و نهال آناناس
نهال موز و نهال آناناس برای فروش موجود است. علاقمندان برای تهیه و خرید نهال موز و نهال آناناس لطفاً با شرکت تماس بگیرید.

نشاء گیاهان دارویی تولید شرکت

نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران

فروش انواع نشاهای گیاهان داروئی

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد. شرکت تعاونی زرین… ادامه مطلب

گیاهان دارویی تولید شرکت

گیاهان دارویی خشک

گیاهان دارویی تولیدی شرکت

ردیف نام گیاه نام علمی نوع محصول تولیدی 1 آرتیشو Cynara scolymus گیاه خشک و غنچه گل 2 آویشن باغی Thymus vulgaris گیاه خشک و اسانس 3 اسطوخودوس… ادامه مطلب

فروش و توزیع آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا

فروش و توزیع برگ آلوئه ورا

شرکت زرین گیاه توزیع کننده و پخش کننده برگ و فرآورده های آلوئه ورا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید. ادامه مطلب

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

کلکسیون گیاهان دارویی, مجموعه گیاهان دارویی, تولید کلکسیون گیاهان دارویی, فروش کلکسیون گیاهان دارویی, عرضه کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی

تولید، عرضه و فروش کلکسیون گیاهان دارویی کلکسیون گیاهی به مكاني اطلاق مي شود كه گياهان مختلف را در آن جمع آوري نموده و به طور طبيعي از آنها نگهداري… ادامه مطلب

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی

تولیدات کشت بافتی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه فعالیت خود را در زمینه آموزش، کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سال 1389 آغاز نمود. این شرکت… ادامه مطلب

تولید گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی

تولیدات گلدانی گیاهان دارویی اگر بخواهید می توانید در تمام فصول به خصوص فصل زمستان گیاهان دارویی را به عنوان سبزی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و… ادامه مطلب